Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Facebook CHP'yi karıştırdı

23.10.2010 17:06
CHP, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, sanal paylaşım sitelerinde sahte profiller açarak, görevden alındıklarına dair dedikodular çıkartıldığını söyledi.
Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu, Facebook gibi sanal paylaşım sitelerinde sahte profiller açarak, görevden alındıklarına dair dedikodular çıkartılarak parti içinde kaos yaratılmaya çalışıldığını ileri sürdü.

CHP Adana İl Gençlik Kolları, Facebook üzerinden yaptıkları açıklamada, "Son günlerde, isimlerini açıklamak istemediğimiz bazı kişiler tarafından, Facebook v.b. sanal paylaşım sitelerinde sahte profiller açılarak, parti içinde kaos ortamı yaratmak amacıyla görevden alındığımıza dair asılsız mesajlar yollanmakta ve kamuoyunda bilgi kirliliği yaratılmaktadır" denildi.

Gençlik Kolları açıklamalarında şunları söyledi:
"Cumhuriyet Halk Partisi ahlakına sığmayan tutum ve davranışlarından ötürü, kendilerine Genel Merkezimiz ve Adana İl Yönetimimiz tarafından hiçbir görev verilmeyen bu kişiler, eleştirmekten öte, "Kedi, uzanamadığı ciğere 'mundar' der" anlayışıyla siyaseti kişiselleştirerek bireyleri hedef almaya ve olayı tehdit, şantaj, küfür ve hakaret içeren söylemlerle sürdürmeye başlamışlardır. Birtakım haklı veya haksız eleştirilerini kamuya açık her alanda paylaşarak, hem partiye zarar verme, hem de örgüt terbiyesini zorlama noktasına ulaşmışlardır. Öyle ki; İl Sekreterimiz Gökhan Babayiğit başta olmak üzere; işini, eğitimini, ailesini bir kenara bırakarak, zaman zaman 55 dereceyi bulan kavurucu sıcaklarda Referandum sürecini yöneten, gece-gündüz demeden çalışan, emek sarf eden arkadaşlarımız kastedilerek, "Evet için çalıştılar" şeklinde son derece art niyetli ve "Emek en yüce değerdir" anlayışımızla çelişen, tamamen gerçek dışı ithamlarda bulunmuşlardır. Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Gençlik Kolu Yönetimi olarak, özellikle son zamanlarda vukuu bulan bu olaylardan kendimize vazife çıkararak, partimiz tarafından bize verilen yetkileri sonuna kadar kullanacağımızı ve partimiz bize ihtiyaç duyduğu sürece görevimize devam edeceğimizi belirtiyoruz."

CHP Adana İl Gençlik Kolları, açıklamasının son bölümünde, olaylarla alakalı olarak bahsi geçen kişilerin, haklarında işlem yapılarak Disiplin Kuruluna sevk edilecekleri ifadelerine yer verildi.
Bu haber toplam 3448 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri