Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İngiltere bu cinayeti konuşuyor

03.09.2009 10:13
İngiltere'de, karısının uzun süre sosyal paylaşım sitesi facebook'un başından ayrılmadığı için boğduğu iddia edilen 31 yaşındaki Brian Lewis'in davasını konuşuyor.
12 Mart'ta Galler'in başkenti Cardiff'te gerçekleşen ve Brian Lewis'i cinayete götüren süreç, Lewis'in işini kaybetmesi ve bu yüzden ailede baş gösteren finansal krizle başladı.

Brian'ın işini kaybetmesinden sonra 26 yaşındaki karısı Hayley bir bakım evinde iş buldu. Savcılığın mütalaasına göre, dört çocuk annesi Hayley sosyal çevresini genişletti ve zamanının büyük bir bölümünü internette facebook'da geçirmeye başladı. Kocasının siteye ulaşmasını ve içeriği görmesini engellemek isteyen Hayley bilgisayarı sık sık kapatmaya başladı ve bu durumdan şüphelenen Brian kontrolünü kaybetti.
Son olarak karısının facebook'taki profilinde Hayley'in durumunu ‘bekar' olarak seçtiğini gören Brian deliye döndü. Brian 12 Mart'ta karısını boğduktan sonra, polise gitti. Facebook'ta kocasını aldattığı iddia edilen Hayley'in öldürülmesiyle, dört çocukları ortada kalırken, cinayetle suçlanan Brian'ın duruşmasına devam edildi.
Bu haber toplam 970 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri