Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Facebook'a Büyük Darbe

08.04.2010 00:33
Allah'a hakaret içeren sayfalar nedeniyle Facebook'a karşı 23 bin kişi harekete geçti...
Allah'a hakaret içeren sayfalar nedeniyle Facebook'ta bir grup kuruldu. 10 -13 Nisan arasında hesap kapatma eylemi yapacak grubun üyeleri hızla artıyor. Grubun üye sayısı şimdiden 23 bini geçti.

Allah'a ve Hz. Peygamber'e hakeret içeren sayfaları ısrarla kaldırmayan Facebook10-13 Nisan tarihleri arasında müslüman kullanıcılar tarafından protesto edilecek.

Türkler'in yoğun olarak katıldığı sosyal iletişim ağı Facebook'ta bir süredir Allah'a ve Hz. Peygamber'e karşı hakaret ve küfür içeren sayfalar nedeniyle ciddi tartışmalar yaşanıyordu. En son bir kullanıcının Allah ismiyle sayfa açıp, Allah adıyla yanıtlar vermesi nedeniyle Birleşik Arap Emirlikleri'nde bir kullanıcının internet özgürlüğü bile elinden alınmıştı. İnternethaber.com'un haberine göre, Allah ve Hz. Muhammed'e ilişkin hakaret içeren ve küfürlü sayfaların Facebook tarafından tüm uyarılara rağmen kapatılmadığını veya kapatmak için çok yavaş davrandığını iddia eden bir grup, harekete geçerek Facebook'ta kendi grubunu kurdu.

Bu duyarsızlıktan rahatsız olan Müslüman Türkler "10-13 Nisan arasında profilleri kapatıyoruz! Katıl Destek Ol!" diye bir grup kurdular. Grubun şu anda 23 bin üyesi bulunuyor.

3 gün boyunca hesaplar pasife alınacak

Gruba destek olanlar 3 gün boyunca Facebook hesaplarını pasif ederek tepkilerini gösterecek ve o sitelerin kapanması için eylem yapacak. Grubun protestosuna destek olanların sayısı ise çığ gibi büyüyor. Bu sayının protesto gününe kadar yüz binleri bulacağı tahmin ediliyor. HT

Bu haber toplam 1340 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri