Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karakolda facebook var

21.09.2010 00:01
Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta yer alan Hakkari'nin Geçitli Jandarma Komando Karakolu grup sayfası ilgi görüyor

Ancak uzmanlar terhis olan askerlerin sosyal paylaşım sitelerine koydukları hatıra fotoğraflarının güvenlik riski oluşturduğunu belirtiliyor.

Geçitli Karakolu sayfasında gizlilik düzeyi 'genel' konumda olan fotoğraflar sınıra yakın olan birliğin bilgilerini verdiği için eleştiriliyor. Karakolda vatani görevini yapan ve terhis olan askerler tarafından kurulduğu anlaşılan grup sayfasında erlerin çektirdiği hatıra fotoğrafları bölgenin coğrafi yapısı hakkında bilgiler veriyor.

Uzmanlar, fotoğraflarda siperler, bölgenin coğrafi özellikleri ve kullanılan silahların detaylı göründüğünü belirterek, terör örgütü mensuplarının keşif ve plan yapmak için rahatça girip fotoğrafları inceleyebileceğine dikkat çekiyor.

Türkiye'nin birçok askeri birliğine oranla kısıtlı imkanlar ve zorluklara içinde görev yapıldığına dikkat çekilen sayfanın açıklama bölümünde 'Burası ne aşıkların konuştuğu ne de gözlerin bakıştığı yerdir. Burası acıların ve hasretin doruğa ulaştığı yerdir' yazısı dikkat çekiyor.

Yazının devamında "Ne piknik yeri ne eğlence yeri, ne sevenlerin buluştuğu, ne aşıkların konuştuğu, ne de gözlerin bakıştığı bir yerdir. Burası acıların ve hasretin en yüksek seviyeye ulaştığı özgürlüğün kısıtlandığı emirlerin ve mermilerin gece konuştuğu bir yerdir. Issız gece karanlığında nöbet tutanların, anne, baba, kardeş, yar sevgisinden mahrum olanların, mektup gelince yüzü gülen gelmeyince üzülenlerin dertli asker ocağıdır. Burası Hakkari Geçitli" ifadeleri kullanılıyor. (CİHAN)

Bu haber toplam 7650 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri