Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Facebook'taki mesajı yakalattı

12 Mayıs 2008 / 04:18
Katil zanlısını Facebook'taki mesajı yakalattı.

Konya'da geçen hafta amcasını sokak ortasında 8 el ateş ederek öldüren katil zanlısı, Facebook'ta arkadaşına mesaj atınca kendisini takip eden dedektifler tarafından cinayette kullandığı tabancayla birlikte yakalandı.

'CSI Konya' olarak tanınan Konya Cinayet Büro Amirliği ekipleri 2004'ten beri meydana gelen 112 cinayet olayının tüm faillerini yakalamasıyla tanınıyor. Küçük ayrıntılardan yola çıkarak birçok faili meçhul cinayeti aydınlatan dedektifler başarılarını; ekip çalışması, titizlik ve profesyonel sorguya bağlıyor. 8 gün önce Konya Merkez Selçuklu ilçesi İhsaniye Mahallesi Melike Sokak üzerinde Alaaddin Yüksel'in (48) 8 el ateş edilerek öldürülmesi ile ilgili çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu dedektifleri, katil zanlısının A.Y.'nin üvey yeğeni Ş.F.Y. (25) olduğunu tespit etti. Zanlının iyi derecede bilgisayar kullandığını belirleyen polis, Ş.F.Y.'nin olaydan hemen önce internet kafeden çıktığını öğrendi. Bilgisayarlar üzerinde inceleme yapan dedektifler, katil zanlısının Facebook'a girdiğini belirledi. Facebook adresini takibe alan polis, olaydan sonra zanlının tekrar Facebook'a girdiği ve buradan Ankara'da ikamet eden arkadaşının yanına gideceğine dair mesaj attığını belirledi. Ankara'da katil zanlısının arkadaşına ulaşan polis, şahsın 2 gün kaldıktan sonra Antalya'ya gittiğini öğrendi. Yapılan araştırmalarda katil zanlısının her gün farklı bir ilçede kaldığını, son olarak da Serik ilçesinin Kadriye beldesine gittiğini belirledi. Beldeye giden dedektifler, bazen kiraladıkları Antalya plakalı otomobillerle gezerek, bazen de müşteri gibi restoranlara, pansiyonlara girerek bilgi edindi. 8 gündür kaçan zanlının Üçkumtepe mevkiinde bulunan bir pansiyonda kaldığını öğrenen polis, pansiyonun etrafını çevirdi. Kapıdan elinde çantayla çıkan katil zanlısı Ş.F.Y., polis tarafından yakalandı. Zanlının çantasından olayda kullandığı 7.65 çapındaki tabanca çıktı.

Sabah saatlerinde Konya Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen zanlı Ş.F.Y.'nin ilk ifadesinde, "Babamın ölümünden sonra amcam sürekli beni sıkıştırıyor, babamla ortak olan işyerindeki payımızdan vazgeçmemizi istiyordu. Olay günü de ben internet kafeden çıktım, amcamla karşılaştım. Bana hakaretler yağdırdı, küfür etti ben de vurdum." dediği öğrenildi. Sağlık kontrolü için Konya Numune Hastanesi'ne götürülen zanlı, Konya Adliyesi'ne sevk edildi.

Zaman - Sinan Gül

Bu haber toplam 1294 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri