Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nida'yı kim öldürttü

25.06.2009 16:23
Fars Haber Ajansı korkunç bir iddiada bulundu.
BBC’nin İran’daki son olaylarda insanlık dışı bir harekette bulunarak propaganda malzemesi yapmak için bir tetikçi kiraladığı ve Nida’yı öldürttüğü ortaya çıktı. İnanılmaz haber medya dünyasında şok yaratırken, İngiltere'ye karşı nefret yarattı.
 
 
İranlı bir yetkili son günlerde Tahran olaylarında bir kurşun isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Nida Sahili Agasultani’nin, BBC muhabirinin insanlık dışı hareketinin sonucu olduğunun ortaya çıktığını açıkladı.

İranlı yetkili Nida’nın hayatını kaybettiği gün güvenlik güçlerine kesinlikle ateş açmama emri verildiğini, olaydan sonra tetikçinin tutuklandığını ve yapılan sorgulamanın ardından acı gerçeğin ortaya çıktığını belirtti.

BBC, daha önce de benzeri kumpaslara imza atmış ve gerçekleri saptırmak, hatta bazen reytingini başkalarına kaptırmamak için bu tür iğrenç oyunlara başvurmuştu.

Provokatör tetikçinin anlattıklarını duyan genç kızın yakınları, BBC'yi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne şikayet edeceklerini bildirdiler. Maktulün yakınlarından ikisi, provokatör tetikçiyle görüştükten sonra,duydukları itiraf karşısında fenalık geçirerek hastahaneye kaldırıldı.
Bu haber toplam 976 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri