Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Altaylı Kendini Böyle Savundu

21.01.2010 19:28
AK Parti’yi devirme amaçlı 2003 yılında hazırlandığı iddia edilen darbe planları kapsamında işbirliği yapılacak gazeteciler listesinde adı geçen Fatih Altaylı kendini böyle savundu..

Taraf gazetesinde yayınlanan haberde AK Parti’yi devirme amaçlı olarak 2003 yılında hazırlandığı iddia edilen darbe planları kapsamında işbirliği yapılacak gazeteciler listesi de yayınlandı.

Bu listede 137 gazeteci arasında 2003 yılında Hürriyet gazetesi yazarı olarak Fatih Altaylı’nın da ismi yer alıyor.

İsmi işbirliği yapacak 137 gazeteci arasında geçen Fatih Altaylı kendisini böyle savundu..

2003 yılında Ak Parti’nin demokratik meşruiyetine değer verilmesi ve ülkeyi yönetme hakkına saygı duyulması gerektiği yönünde Merkez Medya’da yazılar kaleme alan, bu yönde görüş açıklayan Fatih Altaylı’ydı.

Altaylı’nın o dönemde yazdığı bu içerikteki yazılar arşivlerde duruyor. Ve bu demokratik tutumu nedeniyle Fatih Altaylı’ya yöneltilen suçlamalar da gazete sayfalarındaki yerlerini muhafaza ediyor.

2003 yılında Ak Parti’nin ülkeyi yönetme hakkını ve demokratik meşruiyetini savunduğunu iddia eden Fatih Altaylı, isminin Ak Parti'yi devirmeyi amaçladığı iddia edilen bir plan çerçevesinde işbirliği yapılacak gazeteciler arasında yer almasına tepki gösteriyor.. 

Bu haber toplam 1410 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri