Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fatih Altaylı canlıda pot kırdı

25.11.2009 12:14
Fatih Altaylı canlı yayında öyle bir hata yaptı ki işi düzeltmek kendi konuğuna kaldı. İşte Altaylı'nın devirdiği o çam;
 

Fatih Altaylı canlı yayında öyle bir çam devirdi ki sormayın! DTP lideri Ahmet Türk'ü, bir gecede Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'na atayan Altaylı'yı düzelten ise canlı yayındaki konuğu Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül oldu.

Fatih Altaylı'nın hazırlayıp sunduğu Habertürk'teki "Teke Tek" programının bu haftaki bölümü devirdi çamlarla uzun süre akıllardan silinmeyecek. 

Şişli Belediye Başkanı ve Türkiye Değişim Hareketi lideri Mustafa Sarıgül'ün katıldığı canlı yayında sunucu koltuğundaki Altaylı, Kürt siyasetçileri karıştırdı.

İşte Altaylı'nın uzun süre hafızalarda silinmeyecek o hatası;

Mustafa Sarıgül: Kürt sorunun iç boyutları vardır, dış boyutları vardır. İç boyutları ekonomiktir, kültürel hakları vardır ama istediğin kadar ekonomik ve kültürel haklar ver eğer bunun dış boyutlarını uluslararası boyutlarını çözemessen kesinlikle bu sorunu çözemessin.

"BU SORUNU SADECE BİZ ÇÖZERİZ"

Türkiye Değişim Hareketi, bunun dış boyutlarını da iç boyutlarını da çok iyi biliyor. Burada iddialı bir laf ediyorum. Güneydoğu sorununu çözecek tek siyasal hareket Türkiye Değişim Hareketi'dir. Çünkü Türkiye Değişim Hareketi, ulusal konular üzerinden siyaset yapmayacak. Bütün arkadaşlarımızla bu konuda yoğun biçimde çalışıyoruz ve bölgedeki yurttaşlarımızla da görüşüyoruz.

İŞTE O BÜYÜK HATA

Bir başka şeyi de düşünün. Kürt yurttaşlarımızı itmeyeceğiz. Bayrak ve

ŞERAFETTİN ELÇİ KİMDİR?

İlk ve ortaokulu Cizre’de, liseyi Mardin’de okudu. Yüksek öğrenimini, Hukuk Fakültesi’nde tamamladıktan sonra, Diyarbakır’da avukatlık stajı yaptı. Talebeliği döneminde, 49’lar Davası diye bilinen “Kürtçülük Davası”ndan yargılandı.

Cizre’de bir süre avukatlık mesleğini icra etti. 12 Mart 1971 Muhtırası döneminde, Türkiye Kürdistan Demokrat Partisi sanıkları arasında Askeri Mahkemesi’nde yargılandı. 8 ay kadar, Askeri Cezaevi’nde tutuklu kaldı.

1977 Milletvekili Genel Seçimleri’nde Mardin milletvekili olarak, parlamentoya girdi. Ecevit Hükümeti’nde 1978–1979 yılları arasında, Bayındırlık Bakanı olarak görev yaptı.

toprak birliği diyen herkesle birlikte olacağız. Şöyle düşünün Ahmet Türk kimdir Sayın Altaylı?

Fatih Altaylı: Ahmet Türk, eski bakan Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Ecevit'in bakanı, Ecevit'in Baydırlık Bakanı...

Mustafa Sarıgül: O Şerafattin Elçi'ydi.

Fatih Altaylı: Pardon o değildi.

Mustafa Sarıgül:  O değildi ama...

Fatih Altaylı: Sonuçta milletvekilliği yaptı yıllarca. Sonra...

Mustafa Sarıgül: SHP milletvekilliği yaptı. Kürt Rapor'unu hazırlayanlar arasındaydı. Peki şimdi nerede?

Fatih Altaylı: DTP'nin başında.

Mustafa Sarıgül: Neden ihraç ettik neden gönderdik? Neden bizim aramıza gelen birisini gönderdik. Eğer birisini iterseniz o zaman başka yerlere giderler

Bu haber toplam 3246 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri