Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fatih Altaylı Fena Yakalandı

03 Kasım 2008 / 13:17
Habertürk'teki programa Hüseyin Üzmez ve Avukatı Bülent Demir'i konuk eden Fatih Altaylı fena çuvalladı.
Habertürk Televizyonu'nda sunduğu Teketek programına önceki gün Hüseyin Üzmez ve avukatı Bülent Demir'i konuk eden Fatih Altaylı büyük bir hata yaptı. Üzmez'in avukatı Demir'e programda, AK Parti'den milletvekili adayı olup olmadığını sormuş Demir de aday olmadığını söylemişti. Altaylı Habertürk'te yazdığı yazısında Demir'i yalan söylemekle itham etti ve AK Parti'den aday olduğunu bir kez daha yazdı.

O BÜLENT DEMİR BU BÜLENT DEMİR DEĞİL

Ancak Fatih Altaylı'nın büyük bir hata yaptığı ortaya çıktı. Dün yazısını yazan Altaylı yeterince araştırma yapmayınca Bülent Demir'leri karıştırdı. Altaylı'nın bahsettiği AK Parti'den aday olan Bülent Demir'in, Hüseyin Üzmez'in avukatı Bülent Demir olmadığı ortaya çıktı. 22 Temmuz Seçimleri'nde AK Parti'den aday olan Bülent Demir, partinin Muğla Milas İlçe Teşkilatı'nda görevli, Muğla Barosu'na bağlı 11 yıllık avukat Bülent Demir olduğu öğrenildi. Altaylı'nın internette basit bir araştırma sonucu elde edebileceği bu bilgiye rağmen Üzmez'in avukatı Bülent Demir'in AK Parti'den aday olduğunu ısrarla yazması şaşkınlıkla karşılandı.


Üzmez'in avukatı

ALTAYLI NE YAZMIŞTI
Fatih Altaylı Habertürk'teki televizyon programının ardından aynı kanalın internet haber sitesinde yazdığı yazısında Bülent Demir ile ilgili şu satırları kaleme almıştı: Bülent Demir ilginç bir şahsiyet. Sadece Üzmez'in değil, Aczimendi tarikatı lideri Müslüm Gündüz'ün de avukatı.

Eski bir Silahlı Kuvvetler mensubu. Ancak yüzbaşı rütbesindeyken, irticai faaliyetten ötürü TSK'dan ihraç edilmiş. Geçen dönem AKP'den milletvekili adayı olmuş. Programda kendisine bunları sordum.

Aday olduğunu reddetti. Yüzbaşı rütbesindeyken istifa ettiğini söyledi.
Her ikisinde de yalan söyledi.

Ordudan atılmıştı, aday da olmuştu”


Kaynak:
Bu haber toplam 9744 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri