Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haber 7’nin emeğine tam sayfa saygısızlık

Fatih Altaylı’nın yeni gazetesine dün 'hoş geldin' demiştik. Bugünse tenkit ediyoruz. HABERTÜRK, Haber 7'nin emeğine tam sayfa saygısızlık etti…
Fatih Altaylı’nın GAZETE HABERTÜRK’üne dün hoş geldin demiştik. Bugünse tenkit ediyoruz. Eleştiriyoruz. GAZETE HABER TÜRK, Haber 7’nin ‘emeğine tam sayfa saygısızlık’ etti…

Haber 7’de Ersin Çelik imzasıyla, 10 Şubat’ta yayınlanan, “Cübbeli Hoca’dan akredite hoca listesi” ve 11 Şubat’ta, “İslamoğlu'ndan Cübbeli Hoca'ya cevap” başlıklı haberleri, GAZETE HABERTÜRK’de bugün kaynak gösterilmeden ‘bazı eklemelerle’ yeni bir gelişme gibi yayınladı. Haber 7'de 20 gün önce yayınlanıp 120 binin üzerinde okunan ve 900'e yakın yorum gelen bu haberlerin yeni bir gelişme gibi sunulması ayrı bir konu... Haber 7 ve GAZETE HABERTÜRK'ü takip edenler bu noktaya dikkat çekecektir.

Fatih Altaylı’nın daha piyasaya çıkmadan aylar öncesinden öve öve bitiremediği, Türk medyasına çok farklı bir hava ve soluk getireceğini söylediği gazetesinde kendi haberimizin kaynak gösterilmeden tam sayfa yayınlandığını görünce önce şoke olduk. Çünkü Fatih Altaylı “çok farklı bir gazete olacak” demişti. Ama internet medyasını hafife alıp, haberlerini kaynak göstermeden kullanan “araklamacı” gazetelerden bir farkı olmadığı ilk günlerden ortaya çıktı.

Üstelik kurumun haber sitesi de en çok bu şikâyetten yakınıp zaman zaman sayfalarından manifesto tarzı açıklamamalar yayınlamasına rağmen.

Ayrıca üzüldük de… Gazetenin yazarlardan daha çok muhabir üzerine kurgulandığını ve onların emeklerine gereken saygıyı göstereceğini yine her fırsatta beyan eden Fatih Altaylı’nın gazetesi, ikinci gününde Türkiye’nin en büyük internet haber sitesi Haber 7’nin emeğine saygı göstermedi. Altaylı da çok iyi bilir ki; haber, haberi yapan muhabirin en değerli varlığıdır ve sonuna kadar ona sahip çıkar. Biz de haberimize sahip çıkıyoruz.

”Emeğimize verilmesi gereken hakkın” ilgili haberde imzasını atan meslektaşımız ve sayfa editörü dahil tüm sorumluların gözlerinden kaçtığını düşünüyoruz.

Haber 7; Dün göz atma fırsatı olmayan ve bayide bulamayan okurlar için tanıtıp, manşetlerini foto galeri olarak yayınlayıp, “Haber 7 ekibi olarak GAZETE HABERTÜRK'e "hayırlı olsun" diyor, ilkeli, tarafız, bağımsız, çok renkli bir gazete olma yolunda başarılar diliyoruz” demişti.

Kaynak:
Bu haber toplam 2292 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri