Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fatih Altaylı'dan kaset itirafı

16.10.2010 09:19
Fatih Altaylı bugün katıldığı bir canlı yayında, Hanefi Avcı'nın ofisinde bulunan ve şikayetçi olduğu kasetler hakkında bilgi verdi.

Gazete Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, bugün katıldığı bir canlı yayında Hanefi Avcı'nın ofisinde bulunduğu ileri sürülen ve yasadışı dinleme kayıtları olduğu ileri sürülen kasetlerin içeriğini açıkladı. Altaylı kasetlerin polisler ile ilgili bir yazısı sonrası arayan ve polis olduğunu söyleyen kişilerle küfürleşmeler içerdiğini de söyledi.

İşte Altaylı'nın o açıklamaları:

"1997-1998 yılları arasında dinlenmiş telefonlarım. "Bunlar mı cumhuriyet'in polisi" diye bir yazı yazmıştım. O yazıdan sonra polis olduğunu söyleyen kişilerden, ama bilmiyorum polis miydiler gerçekten, bir kaç gün tehditlere küfürlere maruz kalmıştım. Benim polis olduğunu söyleyen bu kişilerle karşılıklı yaptığım telefon görüşmeleri ve o görüşmelerdeki nahoş ifadeler daha açık söyleyeyim küfürler kayda alınmış."

POLİSLER İLE KARŞILIKLI KÜFÜRLEŞMİŞLER

Altaylı konuşmaların küfürleşme haline gelme gerekçesini de şöyle anlattı:

"Birisi arıyor, "bu yazıyı sen mi yazdın ulan!" diye başlıyor. "Evet ben yazdım" diyorum... Küfretmeye başlıyor. Ben ona küfrediyorum..."

"Bir de eşim ile yaptığım görüşmenin kaydı var. Teke Tek programının o dönemki prodüktörü Özay Şendir ile yaptığım bir telefon görüşmemiz var. Benimle bu yazıdan sonra oluşan tepkileri konuşuyor Özay."

AVCI'DAN DEĞİL İLLEGAL DİNLEYENLERDEN ŞİKAYETÇİ

"Kasetleri bana dinlettiler ama neden sakladıklarını anlamadım." diyen Altaylı Avcı'dan değil illegal dinlemeyi yapanlardan şikayetçi olduğunun da altını çizdi.

"Ben Hanefi Avcı'dan değil, kim dinlediyse ondan şikayetçi oldum. Yasadışı kayıt yapanların tespit edilmesi ve cezalandırılmasını talep ettim."

ŞİKAYET ETTİĞİ ŞEYLERİ İLK O YAPTI

"Avcı sonuçta bir istihbaratçı. Avcı da dinlemiş olabilir, Avcı'ya komplo kuruluyor da olabilir. Kesin olarak budur diyemem. Ama Avcı iddia ettiği gibi bir komploya kurban gittiyse, bu da ironik bir durum.

Hanefi Avcı bugün kitabında şikayet bu olayları ilk yapan isim. Devletin en üst makamlarını dinleyip rapor etmiş isim. Yargısız infaz denilen sol örgütlerin hücre evlerine baskın yapıp onları öldürmek ile suçlanan isim. İtirafçılık denilen müesseseyi ilk defa güneydoğu'da yapan isim. İşkence yaptığı zaten biliniyor. Bunların hepsini yapan bir ismin kendi iddiası ile aynı yöntemler ile komploya uğraması da ironik bir durum."


 

Bu haber toplam 1190 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri