Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fatih Erbakan: Ben 'deviririz' demedim

15.07.2010 18:06
Fatih Erbakan, Akşam gazetesine verdiği ve güne damgasını vuran röportajını yalanladı. Fatih Erbakan şunları söyledi:

Saadet Partisi'nde hafta sonu yapılan kongrede önce liste savaşı yaşandı, Necmettin Erbakan'ın desteklediği ekip yarışı kaybetti ve Numan Kurtulmuş yeniden başkan seçildi. Ancak, parti içinde sular durulmadı. Önce başta Şevket Kazan olmak üzere Erbakan'ın kader arkadaşları Numan Kurtulmuş'u topa tuttu, ardından da Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan konuştu.

Kongredeki yeşil listenin babası Necmettin Erbakan'ın kontrolünde hazırlandığını, Numan Kurtulmuş ve ekibinin Erbakan'ın kontrolünden çıkarak beyaz liste hazırladıklarını söyleyen Fatih Erbakan'ın şu ifadeleri gazetelerde yer aldı:

"Sonuç olarak Erbakan Hoca'ya ve Milli Görüş prensiplerine itaatsizlik gösterilmiştir. Sonuçlarını da hepimiz göreceğiz. Burada kalmayacak. Bundan sonra yapılacak yeni kongreyle yönetim ellerinden alınacak. Kanunen olmazsa da, delegelerin imzasıyla olağanüstü kongre yapılacak. Numan Bey özür dilese bile ben aday göstermem. Eğer Erbakan Hoca isminden rahatsızsanız o zaman kendinize bir parti kurardınız. Millet onu değerlendirir. Erbakan Hoca'yı istemiyorsa, size oy verir. Numan Bey'in zaten istifa etmesi lazım."
Haberin devamı ↓reklam

Fatih Erbakan gündem yaratan açıklamalarının ardından NTV canlı yayınında soruları yanıtladı.

Fatih Erbakan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Beslendi kelimesi kullanmadım. Deviririz demedim. Milli görüş lideri babama itaatsizlik. Babam da rahatsız. Birinci ağızdan bunu açıklıyorum. Tasfiye edilemez Erbakan. Buna kimsenin gücü yetmez. Yapılan hareket hoş değil. 1000 oyla seçilen Numan Bey 310 oy aldı bu seçimde. 100 oy da kafası karışık ve Erbakan hocanın izni vardır diye oy verenler. Bundan sonra delegelerden imza toplanıp olağanüstü bir kongreye gidilecek. 3’te 1 imza toplandı bildiğim. Yakında Genelkurul olacaktır. Konuşmasında çelişki oldu. Ben beyaz listesindeysem ve liste Erbakan Hoca ile yapılmışsa neden istifa edeyim. Milli Görüş hareketine yanlış yapıldı."

ntvmsnsbc

Bu haber toplam 1252 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri