Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fatih Tekke Trabzona Dönemedi

01.09.2009 20:40
Ünal Karaman Fatih Tekke Transferiyle ilgili açıklama yaptı.
Ünal Karaman, Rusya'nın Zenit Petersburg takımında forma giyen eski kaptanları Fatih Tekke'nin transferinden sonuç alamadıklarını ve kendisine Rusya'da başarılar dilediğini söyledi.

Ünal Karaman, transfer döneminin bitmesinin ardından Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

Milli maç arası nedeniyle dün akşam Trabzon'a gelen Fatih Tekke ile bir ortak dostu aracılığıyla biraraya geldiklerini kaydeden Karaman, ''Bu görüşmeden kulüpten kimsenin de haberi yoktu. İki dostumuz olduğu görüşmede Fatih konusunu alevlendirdik'' dedi.

Bu transferin gerçekleşmesi için bazı dostlarından da yardım istediklerini anlatan Karaman, ''Transfer süresinin son anlarına kadar bu transfer için görüşmeler yaptık. Çok uğraşmamıza rağmen Fatih'in kulübünü ikna edemedik. Kulübü de Fatih'in ne kalitede olduğunu biliyor. Şu anda kulübü ile bir sorunu yok. Ülkemizi orada temsil etmeye devam edecek. Bu transferden sonuç almış değiliz. Kendisine Rusya'da başarılar diliyoruz'' diye konuştu.

Karaman, bir gazetecinin, ''Ocak ayında Fatih'in transferi gerçekleşebilir mi'' sorusuna ise şu yanıtı verdi:

''Önümüzdeki dönem için konuşmayı uygun bulmuyorum. Ama bizim konuşmamızda Fatih, severek Trabzonspor formasını giymek istediğini, Trabzonspor'un içinde bulunduğu durumu yediremediğini, takımın düzlüğü çıkması için katkı yapmak istediğini söyledi. Biz ne kadar acı çekiyorsak benzer acıları Fatih ve Gökdeniz de çekiyor. Fatih transferini gerçekleştirerek sevenlere mutluluk yaşatalım dedik. Kulübün son anda satmama isteğiyle birlikte transfer gerçekleşmedi. Rusya'da transferde son gündü, takımı yerine oyuncu alamayacaktı. Bu transfer gerçekleşmedi.''

Ünal Karaman, Bucasporlu Mehmet Batdal'ın da aralarında bulunduğu diğer ilgilendikleri oyuncuların transferinin gerçekleşmediğini, mevcut kadrolarıyla yola devam edeceklerini kaydetti.
Bu haber toplam 998 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri