Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fatih Tekke'den bomba açıklamalar

20 Mayıs 2008 / 23:27
Milli takıma seçilme kriterinin olması gerektiğini savunan Tekke, Fatih Terim'e kızgın. Zenit'teki durumuna da değinen yıldız futbolcu 'Önümü göremiyorum' dedi.
Fatih Tekke'den bomba açıklamalar

Milli takıma seçilme kriterinin olması gerektiğini savunan Tekke, Fatih Terim'e kızgın. Zenit'teki durumuna da değinen yıldız futbolcu 'Önümü göremiyorum' dedi.

Zenit ile UEFA Kupası'nı kaldırma başarısı yakalayan ve EURO 2008 için milli takıma davet edilmeyen Fatih Tekke, milli takım kadro seçimi hakkında önemli açıklamalar yaparken Zenit kulübüne de mesaj göndermekten geri kalmadı.

Ligtv'ye konuşan Fatih Tekke, milli takıma seçilmemesi nedeniyle büyük hayal kırıklığı yaşadığını söyleyen tecrübeli golcü, "Söylenecek o kadar çok şey var ki... Konu ülke olunca kolum kanadım kırılıyor. Herkese başarılar diliyorum. Onlar ülkemizi temsil ediyor. Milli takımın ölçüsü olmalı. Seçilmenin bir kriteri olmalı. Sadece bu benim için değil. Türkiye'de yüzde yüz hak eden oyuncular vardı o formayı. Kadro seçiminde adaletsizlik oldu. Sağlığımız sıhhatimiz yerinde. Orada olmayı çok isterdim ama saygı duymaktan başka çaremiz yok. Dualarımız onlarla..." açıklamasını yaparak sitemini dile getirdi.


"ENİNDE SONUNDA VAZGEÇECEKLER"


Zenit'ten ayrılmak istediğini her fırsatta söyleyen fakat 2 yıl daha sözleşmesi bulunduğu için önünü göremediğini de sözlerine ekleyen Tekke "Bir oyuncu gitmek istiyorsa onu kimse tutmak istemez. Eninde sonunda benden vazgeçecekler. Eğer yanımda bir Türk arkadaşım olsaydı böyle olmazdı" ifadesini kullanarak Rus kulübe mesaj gönderdi.

Tekke, "Bireysel olarak belli hedefler koydum. Takım içerisinde saha içerisinde uyum ve özelliklerini sergileme açısından problemler oldu. Bunların düzeleceğini söylediler ama olmadı. Çok büyük sıkıntılarım yok. Ama kapasitemi daha iyi göstereceğim bir yere gitmek istiyorum. Dil problemi yaşıyorum. Takımda arkadaşlık sıcak değil. Benim yerime oynayan arkadaşım çok iyi bir performans gösterdi. Milli takıma oyuncu göndermek için de takımda yerli futbolcuları tercih ettiler ve ben de genelde yedek kaldım. Bunlara karşın hala beni bırakmak istemiyorlar" açıklamasını yaparken "Türkiye'ye dönmeyi düşünmüyorum. Almanya'da oynamaya sıcak bakıyorum. Almanya olsa güzel olur. Menajerlerim kulübe ayrılmak istediğimi ilettiler." dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 804 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri