Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fatih Terim:"Yola devam."

01 Temmuz 2008 / 17:03
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in 2012 yılına kadar milli takımın başında kalacağını açıkladı.
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün gerçekleştirilen toplantı sonrası Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in 2012 yılına milli takımın başında kalacağını açıkladı.

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun Toprak Holding'de bugün gerçekleştirdiği toplantı yaklaşık 2 saat sürdü. Toplantı sonrası Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kızıl ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Başkan Hasan Doğan, 2010 yılına kadar sözleşmesi olan Fatih Terim ile 2012 yılına kadar anlaştıklarını açıkladı. Hasan Doğan şöyle konuştu:

"Bugün A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim ile Federasyon binasında bir görüşme yaptık. Kendisinin bizimle 2010 yılına kadar bir sözleşmesi bulunuyordu. Kendisine 2010 yılına kadar takımın başında kalmasını önerdik. Kendisi de A Milli Takım'ın başında 2012 yılına kadar seve seve görev yapacağını söyledi. Biz de bu açıklaması sonrasında Fatih Hoca'nın 2010 yılına kadar olan sözleşmesini 2012 yılına kadar uzatma kararı aldık."

A Milli Futbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'ndan gururla döndüğünü de vurgulayan Doğan, "Teknik direktörümüz Fatih Terim ve futbolcularımızı bu başarıdan dolayı kutluyoruz. Oyuncularımız, teknik ekibimiz ve taraftarlarımız bizi Avrupa'da en iyi şekilde temsil etti. Bu başarının sırrı birlik ve beraberlik duygusuydu. Orada hep beraber sevindik ve üzüldük. Bizi desteklemeye gelen devlet büyüklerimize de teşekkürlerimi sunarım" dedi.

"HIZLI BİR ŞEKİLDE DÜNYA KUPASI ELEMELERİNE HAZIRLANACAĞIZ"

Başkan Hasan Doğan, Avrupa Şampiyonası'nın geride kaldığını, artık Dünya Kupası elemlerine hazırlanacaklarını belirterek, "Avrupa Şampiyonası'nda aldığımız bu sonuç karşısında sorunlar çözülmüyor. Bu turnuva ile ayaklarımızın yerden kesilmemesi gerekiyor. Önümüzde Dünya Kupası elememeleri var. Grupta İspanya gibi güçlü bir rakibimiz var. Avrupa Şampiyonası'nı unutup, hızlı bir şekilde Dünya Kupası elemelerine hazırlanacağız" diye konuştu.
Kaynak:
Bu haber toplam 914 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri