Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fazıl Say Müslüm Baba'dan üçlük yedi

24.08.2010 11:27
Yavşak polemiğiyle gündemden düşmeyen Fazıl Say, eleştirdiği Müslüm Gürses'den basketbol tabiriyle söylenirse 'üçlük' yedi.

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın Fazıl Say'la açılması beklenirken, Müslüm Gürses'te karar kılındı. 'AKP'li zihniyet beni istemez' diyen piyanist, facebook'ta içini döktü...

Say Facebook'taki sayfasında açılışı Gürses'e verenlerin 'Fazıl Say çok pahalı fiyat verdi' diye gerekçe ileri süreceğini yazdı. Bu ilginç haber Akşam gazetesinde yer aldı.

"MÜSLÜM BABA'NIN BASKETİ"

2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası için hazırladığı açılış projesinin iptal olduğunu facebook'ta açıkladı. AKP'yi sık sık eleştiren ünlü piyanist Fazıl Say, 28 Ağustos-12 Eylül tarihleri arasında Türkiye'de gerçekleştirilecek şampiyonada kendisini yerine Müslüm Gürses'in tercih edildiğini söyledi:

"Dünya Basketbol Şampiyonası açılışına bir proje yapmam istenmişti. Proje piyano- orkestra -koro ve Türk enstrümanları için Türk Marşı çeşitlemeleri olacaktı. Haber geldi; 'Olmuyor' denildi. Federasyonu uyarmıştım, 'AKP'li zihniyet beni istemez' diye. Nitekim öyle oldu, Müslüm Baba'nın basketi... 'Ne mutlu AKP'liyim diyene. Benimse hiçbir sorunum yok. Bütün dünyada yılda verdiğim 120 konser ve her yıl bestelediğim 3-4 eser siparişi ile hakikaten yok. Ve şimdiden yazalım, bu zihniyet, bunlar sorulduğunda kendini savunurken hep, 'Fazıl Say çok pahalı fiyat verdi' demiştir. Yine öyle diyecektir. "

Bu haber toplam 3914 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri