Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fazıl Say'a Hakkımı Helal Etmem

02.08.2009 11:46
Osman Yağmurdereli'nin eşi Esin Hanım, piyanist Fazıl Say'ın vefatından kısa süre önce eşini üzdüğünü ifade ederek, “Fazıl Say, Osman'ı çok üzdü." dedi
Osman Yağmurdereli'nin eşi Esin Hanım, piyanist Fazıl Say'ın vefatından kısa süre önce eşini üzdüğünü ifade ederek, “Fazıl Say, Osman'ı çok üzdü. Say'ı asla affetmeyeceğim" dedi


TV'deki bir tartışma programına bağlanan Say, Yağmurdereli'ye 'Göbeğini kaşıyan adam' demişti.

Sanatçı ve AK Parti milletvekili Osman Yağmurderli'nin eşi Esin Yağmurdereli ölümünün birinci yıldönümünde vefakar dostlarına gazetelere verdiği ilanla teşekkür etti. "Vefa hiç bitmedi" diyen Esin Hanım "AK Parti ise hiç bizden kopmadı. Hatta Başbakanımız Sayın Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Hanım Miraç Kandili gecesi aradılar. Konuştuk. Çok iyi insanlar" dedi.
Eşini unutamadığını söyleyen Esin Hanım, "Kendimi kandırıyordum. Onu yurtdışında diye düşünüyordum. Ama yarın (bugün) yapacağımız anma programı ve okutacağımız mevlid ile artık onun öldüğünü kabullenmek zorunda kaldım. Bugün Kemerburgaz'da yağmur yağdı. Ben ağladım" diye konuştu.

PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM

Fazıl Say'ın eşinin ölümünün ardından Atatürk Kültür Merkezi'ne çelenk gönderdiğini anlatan Esin Hanım "Osman orada büyük haksızlığa uğradı. Kanser hastası bir insanı üzmek demek onun kötü hücrelerini arttırmak demektir. Osman'ı çok üzdüler. Onu üzenlerin peşini bırakmayacağım' ifadelerini kullandı. Esin Yağmurdereli, Fazıl Say'la yaşanan son tartışma hakkında ise şunları söyledi: "TV'deki tartışma programında Say'ın sarfettği sözler eşimi çok üzdü. Osman o gün Ankara'dan gelmişti. Kendisine 'yarın Kemoterapin var. Yorulacaksın, gitme' dedim. 'Hayır Esinciğim gitmen lazım' dedi. Say'ın Osman'ıma bu şekide saldırması çok yanlıştı. Say'ı asla affetmeyeceğim."

EVDE MEVLİD OKUTULACAK

Osman Yağmurdereli'nin buün saat 14:30 ile 15:00 arasından Aşiyan mezarlığındaki kabri başında anılacağını belirten Esin Hanım, 'Mezarda anmanın akabinde eve geliyoruz. Evde ruhu için mevlid okutacağız. Konuklara Osman'ın en çok sevdiği yemekler ikram edilecek" diye konuştu.


Bu haber toplam 1724 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri