Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

20 MAÇLIK FATURA

17.04.2009 14:19
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Galatasaray-Fenerbahçe derbisindeki olayları ağır şekilde cezalandırdı Kavgacı futbolculara 18 maç, Galatasaray'a da 1 maç saha kapama ve 1 maç seyircisiz oynama cezası verildi..
Pazar günkü Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin toplam faturası çok ağır oldu: İkisi Galatasaray Kulübü'ne, 18'i futbolculara olmak üzere toplam 20 maç ve 120 bin 500 TL ceza. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 6 saati aşan toplantısında Galatasaray Başkanı Adnan Polat'a da 45 gün hak mahrumiyeti verildi. Galatasaray, Ankaraspor maçını seyircisiz, Ankaragücü maçını tarafsız sahada oynayacak. Sarı-kırmızılı kulübe 80 bin TL, Fenerbahçe'ye ise 40 bin 500 TL para cezası verildi. Futbolculara verilen toplam 18 maçın dağılımı ise şöyle:
Arda Turan (G.Saray): Rakibe yönelik kural dışı hareketi nedeniyle takdiren 3 maç.
Emre Aşık (G.Saray): Rakibe yönelik kural dışı hareketi nedeniyle takdiren 2 maç.
Sabri Sarıoğlu (G.Saray): Sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle takdiren 2 maç.
Diego Lugano (F.Bahçe): Rakibe yönelik kural dışı hareketleri nedeniyle takdiren 5 maç.
Semih Şentürk (F.Bahçe): Rakibe yönelik kural dışı hareketi nedeniyle takdiren 3 maç.
Volkan Demirel (F.Bahçe): Rakip taraftara yönelik sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle takdiren 3 maç.

KRİTİK MAÇLARDA YOKLAR!
Lugano'nun asgari 5 maç ceza gerektiren "Saldırı" başlıklı 33'üncü ve "Kavga" başlıklı 34. maddeden sevk edilmemesine rağmen sevk raporundaki, "Emre Aşık'a arkadan kafa attığı, aynı futbolcunun boğazını sıktığı, başlamasına neden olduğu olayların devamında Emre Aşık'ın yüzüne yumruk attığı ve rakip oyuncularla kavgaya karıştığı" ifadeleri nedeniyle 5 maçla cezalandırıldığı öğrenildi. Lugano, ligdeki Ankaraspor, Ankaragücü, Beşiktaş ve Denizli maçlarıyla kupadaki Sivas yarı finalinde forma giyemeyecek. Cezasını 13 Mayıs'taki kupa finalinden önce tamamlayacak. Volkan ve Semih ise ligde Ankaraspor ve Ankaragücü ile kupadaki Sivas maçlarında forma giyemeyecek.

ARDA'NIN HAREKETİ ES GEÇİLDİ
Arda Turan'ın dün medyaya yansıyan maç öncesinde yumruk şov yaparken Fenerbahçe tribünlerine yönelik hareketlerini raporlarda yer almadığı, görüntüler de resmi yayıncı kuruluş görüntüsü olmadığı gerekçeleriyle değerlendirmeyen PFDK, Galatasaray'ın Emre Aşık'ın gördüğü kırmızı kartın ve cezai uygulamalarının kaldırılmasına ilişkin talebini reddetti. Galatasaray'de Emre ve Sabri İstanbul Belediye ve Ankaraspor, Arda bunlara ek olarak Hacettepe maçlarında forma giyemeyecek.
Kaynak:
Bu haber toplam 1096 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri