Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FBI onun peşinde!

11.10.2010 08:14
ABD'deki Müslüman toplumunun önderlerinden birinin 20 yaşındaki oğlundan şok iddia!

HABERTURK.COM DIŞ HABERLER

20 yaşındaki kolej öğrencisi Yasir Afifi, yakıt almak için girdiği bir benzin istasyonunda arabasının alt tarafında bir kablo ve siyah bir cihaz bulduğunu, bunu incelettiğinde FBI tarafından kullanılan bir GPS cihazı olduğunu öğrendiğini açıkladı.
Yarı Mısırlı yarı Amerikalı bir ABD vatandaşı olan Afifi, aynı zamanda ABD'deki Müslüman toplumunun liderlerinden birinin küçük oğlu.

FBI'IN KULLANDIĞI TAKP CİHAZI
Afifi'nin avukatı aracın altında bulunan Orion Guardian ST820 model GPS cihazının sadece kamu otoritelerine satışının yapıldığını, bu cihazı sıradan bir vatandaşın temin etmesinin mümkün olmadığını iddia etti.
Ayrıa Afifi, GPS cihazını bulmasından ve araçtan çıkarmasından iki gün sonra FBI ajanları tarafından aracının durdurulduğunu ve kendisinin sorgulandığını da iddia etti.
FBI ajanlarının sorgu sırasında Yemen'de hiç bulunup bulunmadığı, burada herhangi bir çeşit eğitime katılıp katılmadığı yönünde ciddi sorular sorduğunu da söyledi.
Afifi, bu soruların ardından ajanların Afifi'nin aracının altında bulduğu GPS cihazını ne yaptığını sorduğunu, kendisinin de "O cihazı aracımın altına siz mi koydunuz" sorusuna "Evet" yanıtını verdiklerini öne sürdü.
Bu sorgunun ardından Afifi, cihazın fotoğraflarını çekerek internet kanalıyla bütün her yere yaydı.

BABASI MÜSLÜMAN CEMAATİ LİDERLERİNDEN
Santa Clara doğumlu olan Afifi, tam zamanlı bir kolej öğrencisi olduğunu, aynı zamanda laptop satan bir firmada satış müdürlüğü yaptığını belirtti.
Afifi'nin avukatı ise Afifi'nin bir süre Mısır'da yaşadığını, yılda bir defa halen orada yaşayan iki kardeşini ziyaret etmek için Mısır'a ziyarette bulunduğunu, gelecek hafta da Afifi'nin Dubai'ye bir ziyarette bulunmayı planladığını açıkladı.
Afifi'nin avukatı, müvekkilinin temel haklarının çiğnendiğini söylerken, Afifi'nin ölmüş olan babasının Müslüman cemaatinde çok tanınan bir isim olduğunu ve kendi adının verildiği bir cami cemaatinin de başkanlığını yaptığını belirtti.

Bu haber toplam 1168 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri