Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Federasyon Başkanının Yorumu

26 Haziran 2008 / 08:36
Fatih Terim veda konuşmasına Hasan Doğan ne dedi? Federasyon nasıl bir tavır takınacak?
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, ''Yarım takımla futbol devi Almanları sahadan sildik'' dedi. Hasan Doğan, milli takımın kaldığı Ramada Otel'den ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ALMANLAR'I SAHADAN SİLDİK

Doğan, gazetecilerin ''Hislerini'' sormaları üzerine, son derece üzgün olduğunu belirterek, ''Finale bu kadar yaklaşmışken... Yarım takımla futbol devi Almanları sahadan sildik. Ama futbol şansı, biraz da hakem şansı, bizim yanımızda değildi. Çocuklar inanılmaz bir mücadele gösterdiler. Hepsini alnından öptüm. Soyunma odasında çok duygusal anlar yaşandı. Ben diyorum ki bu çocukların hepsi birer kahraman. Çok şey yaptılar. Bütün dünyaya ülkemizi en güzel şekilde tanıttılar. Bu turnuvanın heyecan açısından şampiyonu, kesin bizim takımımız oldu. Heyecan verdi.'' diye konuştu.

''MÜKEMMEL BİR İŞ YAPTILAR''

Türk Milli Takımı için ''Mükemmel bir iş yaptılar'' değerlendirmesinde bulunan Federasyon Başkanı Doğan, konuşmasına şöyle devam etti:

''Bizim, büyük ülke potansiyelimizin ortaya çıkmasını sağladılar. Bunu bir kez daha fark ettik, 'Türkiye büyük ülke, lider ülke' Bunu bize hissettirdiler. Türk milletinin karakterini ortaya koydular. Yılmaz karakterini, en umutsuz anlarda yeniden bir umut olma, umudu yeşertme potansiyelini ortaya koydular. Bütün dünyaya büyük bir hayat dersi verdiler. Bu açıdan çok mutluyuz. Finale yakışan bir tempomuz vardı, olmadı. Bundan sonrakine bakacağız. Yarından itibaren çalışmaya başlayacağız.''

GÖZLERİ YAŞLI OLANLAR VARDI

Soyunma odasında nasıl bir ortam olduğunun sorulması üzerine Doğan, şunları söyledi:

''Çok duygusal bir ortam vardı. Çocuklarımız çok üzgündü. Gözleri yaşlı olanlar vardı. Ben çıktığımda onlara dedim ki 'Sizin başınız dik olsun, siz milletin yüzünü güldürdünüz, Allah da sizin yüzünüzü güldürsün.' Söyleyecek bir şey bulamıyorum. Orası duygu yüklü bir ortamdı. Sayın Cumhurbaşkanımız da soyunma odasına geldi. Tek tek futbolcularımızı kutladı. Bakanlarımız, herkes oradaydı. Çok üzgünüz, tarif edilmez şekilde üzgünüz. Bundan sonrasına bakacağız.

DOĞAN TERİM'İ İKNAYA ÇALIŞACAK

''Fatiha Hoca milli takımı bıraktığını açıklamış, veda etmiş. Soyunma odasında da bu menşede açıklamalarda bulunmuş. Ne olacak, içerde konuştunuz mu?'' sorusu üzerine de Doğan, şu yanıtı verdi:

''Hocamızla konuştum. Soyunma odasında da konuştum. Biraz önce yine konuştum. Hocamız benimle konuşmadan hiç bir karar açıklamayacağını ifade etti. Tabii o da çok duygusal anlar yaşadı soyunma odasında. Şunu da kabul etmek lazım ki Fatih Hoca'nın zorluğu sadece bu takımı hazırlamak değildi. Başka zorlukları da vardı.''

TERİM ULUSLARARASI BİR DEĞER

Hasan Doğan, Fatih Terim'in uluslararası bir değer olduğunu vurgulayarak, bu değere ne kadar sahip çıktığımızı kendi içimizde sorgulamamız gerektiğini kaydetti.

Doğan, ''Bence Fatih'in, bu duygusal açıklamasının temelinde bu yatıyor. Ama biz bunu tamir edebileceğimizi düşünüyoruz. Biz, yine Fatih Terim'in milli takımın başında, bu aslanların başında olmasını istiyoruz'' dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 728 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri