Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğan Grubu'yla ilgili çarpıcı değerlendirme

03.03.2009 16:05
Fehmi Koru ve Ahmet Hakan arasındaki polemiği farklı iki dünya görüşü olarak değerlendiren Ergun Babahan, Doğan Grubu'yla ilgili çarpıcı değerlendirmeler yapdı.

Fehmi Koru ve Ahmet Hakan arasında devam eden polemik bugün 24’te ele alındı. Ergun Babahan ve Akif Beki’nin canlı yayın konuğu olduğu 24 Moderatör Stüdyosu’nda Ergun Babahan Akif Beki’nin polemik ile ilgili sorusunu nasıl cevapladı.

Remziye Demirkol’un Moderatör’lüğünde devam eden programda stüdyo konuğu Akif Beki, Ergun Babahan’ın değerlendirmesini sordu.

"FEHMİ KORU'YU SABAH'A İSTEDİM"

Babahan, Sabah Genel Yayın Yönetmen’liği sırasında Fehmi Koru’ya cazip bir teklif yaptığını ancak Koru’nun bunu kabul etmediğini belirterek, Ahmet Hakan’la da çalıştığını hatırlattı. Babahan, “Koru uzun zamandır AK Parti’nin 22 Temmuz seçimlerini kazandığından beri, Doğan Grubu yazarlarının ya da yönetimini Türkiye’yi doğru değerlendiremediğini yazageldi. Bence de bu doğru bir şey…” diyerek Fehmi Koru’nun tespitlerine katıldığını dile getirdi.

GİRDİKLERİ KAVGALARI KAYBEDİYORLAR

Ergun Babahan, Doğan Grubu’nun 2000 yılından beri Türkiye’yi doğru okumadığını söyleyerek “Kendi istedikleri Türkiye’yi yaratmakta başarısız oldukları, girdikleri bütün kavgaları Cumhurbaşkanlığı seçimi dahil, kaybettikleri çok net bir şekilde görünüyor.” dedi.

Babahan, polemiğin Ahmet Hakan ve Fehmi Koru arasında olmasından ziyade iki dünya görüşü arasında olduğunu belirterek, “Hürriyet’in yayın yönetmenliğiyle ilgili bir kavga olduğuna ihtimal vermiyorum.” görüşünü aktardı.Kaynak:
Bu haber toplam 1064 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri