Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FELAKET FIRSATÇILARI İŞ BAŞINDA

09.09.2009 15:18
İstanbul'daki yoğun yağışın ardından sel suları altında kalan iş yerlerinde, yağma olayları görülmeye başladı.
Alınan bilgiye göre, Bağcılar, Küçükçekmece ve Başakşehir'de yoğun yağışla birlikte su altında kalan iş yerlerinden yağma olayları başladı.

Bazı kişilerin özellikle zücaciye ve beyaz eşya dükkanlarıyla, bu tür eşyaların bulunduğu depolara girerek, porselen tabak, ütü, ısıtıcı ve benzeri ürünleri çaldıkları görüldü.

Bu arada, selin olduğu bölgelere, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün ilçe asayiş ekiplerinin yanı sıra, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri de sevk edildi.

İstanbul'da hayatı felç eden sel felaketinde Halkalı'da bulunan bir porselen fabrikası da hasar gördü. Felaketi fırsat bilen bazı şahıslar, porselenleri yağmalamaya çalıştı.

Edinilen bilgiye göre, Halkalı'da bulunan bir porselen fabrikası selden zarar gördü. Alt katları su basan fabrikanın işçileri, çatıya çıkarak kurtarılmayı bekledi. İşçiler, askeri helikopterle kurtarıldı.

Bu arada, felaketi fırsat bilen bazı şahıslar, porselenleri yağmalamaya çalıştı. Polis, şahısları güçlükle engelledi. Polis memurları, uyarıları dikkate almayan bazı vatandaşları ise iterek fabrikadan uzaklaştırdı.
Bu haber toplam 1950 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri