Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FEM Dersaneleri'nden, Milliyet'e yalanlama

19.09.2009 19:07
FEM Dershaneleri, Milliyet gazetesinde yayınlanan "Polis okulu soruları sızdı mı?" başlıklı haberlerle ilgili yazılı açıklama yaptı.
Açıklamada Polis Meslek Yüksek Okulu sınavı sorularının kendilerine sızdırıldığı iddialarının gerçek dışı olduğu belirtildi. Dershanenin adının karalanmasının kabul edilemez olduğu belirtilen açıklamada "FEM Dershaneleri, bugüne kadar Polis Meslek Yüksek Okulu sınavına yönelik özel bir eğitim vermemiş, özel bir program uygulamamıştır. Kurumumuzun hiçbir şubesinde, bu sınava ilişkin bir deneme sınavı uygulanmamıştır. FEM Dershaneleri'nin söz konusu sınava yönelik basılmış herhangi bir test ve dokümanı da bulunmamaktadır." ifadelerine yer verildi.

Fırat Eğitim Merkezi İşletmeleri AŞ (FEM Dershaneleri) adına Av. Uğur Çifçibaşı tarafından yapılan açıklamada, konuyla hiçbir ilgisi bulunmadığı halde habere FEM Dershaneleri'nin adının geçirildiği vurgulandı. Açıklamada şu cümlelere yer verildi: "Söz konusu gazetenin haberinde, 'Deneme testinin FEM Dershaneleri'nin Pendik Şubesi'nde de sınava girecek öğrencilere çözdürüldüğü iddia edildi?' şeklinde gerçekle hiçbir ilgisi olmayan ve kamuoyunu yanıltma maksatlı bilgiler yer almaktadır. Söz konusu haber, ticari rekabetin yoğun bir şekilde yaşandığı Üniversite Hazırlık Dershaneleri arasında ciddi bir yere sahip olan FEM Dershaneleri'nin kurumsal haklarını zedelemekte olup aynı zamanda da haksız rekabete yol açmaktadır."

"Haberde yer alan deneme testlerinin dershanemiz ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır." denen açıklamaya şöyle devam edildi: "FEM Dershaneleri, yaklaşık 25 yıldır dershanecilik sektöründe büyük ciddiyet ve özveri ile hizmet vermekte olup, eğitimde göstermiş olduğu başarı ile kendisini kanıtlamıştır. Kurumumuzun, haberde iddia edilen yasadışı sayılabilecek yolara tevessül etme ihtiyacı yoktur. Asılsız iddiaların yer aldığı söz konusu haber, ticari rekabetin yoğun bir şekilde yaşandığı üniversiteye hazırlık dershaneleri arasında ciddi bir yere sahip olan FEM'in kurumsal haklarını zedelemekte olup aynı zamanda da haksız rekabete yol açmaktadır. Milliyet gazetesinin basın ilkelerini alt üst eden, hangi amaca hizmet ettiği bilinmeyen haberi gerçeği yansıtmamaktadır."

Açıklamanın devamı şu şekildi: "FEM Dershaneleri, değerli kamuoyumuzun da bildiği gibi yaklaşık 25 yıldır, Üniversiteye Hazırlık sektörünün en büyük kurumlarından biridir. Bugüne kadar binlerce öğrencimiz, dershanemizde aldığı üniversiteye hazırlık eğitimi ile ülkemizin en gözde üniversitelerine girmiş, yüzlerce öğrencimiz de aldıkları birinciliklerle okullarının, ailelerinin ve ülkemizin yüz akı olmuşlardır. Başarısı eğitim camiası, en önemlisi de kamuoyu tarafından tescil edilen FEM Dershaneleri'nin Milli Eğitim yönetmelikleri ve yasalarla belirlenmiş alanı dışında yasa ve etik dışı herhangi bir uygulamaya tevessül etmesi akla aykırıdır, mümkün değildir.

Milliyet gazetesinin, nereden ve hangi amaçla dile getirildiği belli olmayan bir iddiayı, kurumumuzun adını kamuoyu nezdinde lekeleyecek biçimde yansıtması, hiçbir şekilde tasvip edilemez. Söz konusu haberde, FEM Dershaneleri'nin adının haksız yere geçtiğini, kurumumuzun itibarını zedelemeye yönelik bu iddianın gerçek dışı olduğunu belirtir, kanuni haklarımızı saklı tutarak, gerçeği değerli kamuoyu ile paylaşırız."İŞTE AÇIKLAMANIN TAM METNİ

FEM DERSHANELERİ'NDEN KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Bugün, (19. 09. 2009) Milliyet gazetesinin birinci sayfasında, "Polis Okulu Soruları Sızdı mı?" başlığıyla verilen haberde, konuyla hiçbir ilgisi bulunmadığı halde FEM Dershaneleri'nin adı geçmiş ve kurumumuz, kamuoyunda şüphelere neden olacak şekilde karalanmıştır. Söz konusu gazetenin haberinde, "Deneme testinin FEM Dershaneleri'nin Pendik Şubesi'nde de sınava girecek öğrencilere çözdürüldüğü iddia edildi..." şeklinde gerçekle hiçbir ilgisi olmayan ve kamuoyunu yanıltma maksatlı bilgiler yer almaktadır.

Söz konusu haber, ticari rekabetin yoğun bir şekilde yaşandığı Üniversite Hazırlık Dershaneleri arasında ciddi bir yere sahip olan FEM Dershaneleri'nin kurumsal haklarını zedelemekte olup aynı zamanda da haksız rekabete yol açmaktadır. FEM Dershaneleri, bugüne kadar Polis Meslek Yüksek Okulu sınavına yönelik özel bir eğitim vermemiş, özel bir program uygulamamıştır. Kurumumuzun hiçbir şubesinde, bu sınava ilişkin bir deneme sınavı uygulanmamıştır. FEM Dershaneleri'nin söz konusu sınava yönelik basılmış herhangi bir test ve dokümanı da bulunmamaktadır.

Bu sebeple haberde yer alan deneme testlerinin dershanemiz ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. FEM Dershaneleri, yaklaşık 25 yıldır dershanecilik sektöründe büyük ciddiyet ve özveri ile hizmet vermekte olup, eğitimde göstermiş olduğu başarı ile kendisini kanıtlamıştır. Kurumumuzun, haberde iddia edilen yasadışı sayılabilecek yolara tevessül etme ihtiyacı yoktur. Asılsız iddiaların yer aldığı söz konusu haber, ticari rekabetin yoğun bir şekilde yaşandığı üniversiteye hazırlık dershaneleri arasında ciddi bir yere sahip olan FEM'in kurumsal haklarını zedelemekte olup aynı zamanda da haksız rekabete yol açmaktadır. Milliyet gazetesinin basın ilkelerini alt üst eden, hangi amaca hizmet ettiği bilinmeyen haberi gerçeği yansıtmamaktadır.

FEM Dershaneleri, değerli kamuoyumuzun da bildiği gibi yaklaşık 25 yıldır, Üniversiteye Hazırlık sektörünün en büyük kurumlarından biridir. Bugüne kadar binlerce öğrencimiz, dershanemizde aldığı üniversiteye hazırlık eğitimi ile ülkemizin en gözde üniversitelerine girmiş, yüzlerce öğrencimiz de aldıkları birinciliklerle okullarının, ailelerinin ve ülkemizin yüz akı olmuşlardır. Başarısı eğitim camiası, en önemlisi de kamuoyu tarafından tescil edilen FEM Dershaneleri'nin Milli Eğitim yönetmelikleri ve yasalarla belirlenmiş alanı dışında yasa ve etik dışı herhangi bir uygulamaya tevessül etmesi akla aykırıdır, mümkün değildir.

Milliyet gazetesinin, nereden ve hangi amaçla dile getirildiği belli olmayan bir iddiayı, kurumumuzun adını kamuoyu nezdinde lekeleyecek biçimde yansıtması, hiçbir şekilde tasvip edilemez. Söz konusu haberde, FEM Dershaneleri'nin adının haksız yere geçtiğini, kurumumuzun itibarını zedelemeye yönelik bu iddianın gerçek dışı olduğunu belirtir, kanuni haklarımızı saklı tutarak, gerçeği değerli kamuoyu ile paylaşırız. Saygılarımızla.

Av. Uğur Çifcibaşı
Fırat Eğitim Merkezi İşletmeleri A.Ş
FEM Dershaneleri
Vekili.


Bu haber toplam 2292 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri