Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fenerbahçede Sembol Olmak İstiyorum

01 Ağustos 2008 / 08:02
Benim için önemli olan Fenerbahçeli Emre olmak değil, Fenerbahçeli Emre olarak anılma
MTK maçında ilk kez forma giyen ve sergilediği futbolla otoritelerden tam not alan Emre Belözoğlu, Fenerbahçe Dergisi'ne çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte yıldız futbolcunun verdiği röportajın özeti: “Bana Fenerbahçe'den transfer teklifi mayıs ayının ortalarında geldi. Zaten o dönemde Milli Takımla kamptaydım. Menajerime New Castle ile sözleşmem olduğunu öncelikle onlarla görüşülmesi gerektiğini söyledi. Sağ olsunlar; aynen bu şekilde oldu. Başkanımız olsun, Murat Özaydınlı olsun, diğer yöneticilerimiz olsun; gittiler ilk önce kulüple anlaştılar. Daha sonra da biz görüştük kendileriyle. Ben bu arada sayın başkanımızdan bir iki gün müsaade istedim. Gerek aile büyüklerim olsun, gerekse de birkaç dostluğuna güvendiğim arkadaşlarıma danışarak, böyle bir karar aldım. Yani süreç böyle başladı. 1- 1.5 aylık bir süreçte bu transfer gerçekleşti”

“BEN FENERLİ'YDİM”

“BENİM için önemli olan Fenerbahçeli Emre olmak değil, Fenerbahçeli Emre olarak anılmak. Ben buraya, uzun yıllar hizmet etmek için geldim. Bunun bilincindeyim. Hem mental olarak, hem de fizik olarak buna hazırım. O yüzden de bunu başarmak adına elimden gelen her şeyi yapacağım. Buradan şu bilgiyi de sizin aracılığınızla vermek istiyorum. Ben futbola Zeytinburnuspor'un altyapısında başladım fakat, daha futbola başlamadan, benim çocukluğumdaki ilk formam bir F.Bahçe formasıydı. Çünkü benim babam koyu bir F.Bahçe taraftarıydı ve bana da bir F.Bahçe forması almıştı. Şimdi çocukluğumdaki o formanın gerçeğini giymek nasibimde varmış.” “Geçmişte, Milli Takım'ın başarısı Galatasaray'ın Avrupa'daki başarısının bir yansımasıydı. Milli Takım'ın bu dönemdeki başarısı da Fenerbahçe'nin geçtiğimiz sezon Avrupa'da yakalamış olduğu başarının bir yansıması. Şu an için, Milli Takım'ın Fenerbahçe patentli bir Milli Takım olacağı bir gerçek. Tabii ki bu Fatih Hoca'nın kararıdır ama, Fenerbahçe'de oynayan Türk oyuncular, çok kaliteli oyuncular. Bu oyuncular, her dönemde Milli Takım'a hizmet edebilecek oyuncular. Zaten şimdi de Milli Takım'a en çok oyuncu gönderen takım Fenerbahçe

“EVLENİYORUM”

“ÖZEL hayatımda önemli bir gelişme oldu. Askere gitmeden 2-3 gün önce nişanlandım. Bu konuda bazı bilgiler magazin basınına yansıdı. Ancak bazı bilgiler çok net şekilde yansıyınca bu beni rahatsız etti. Çünkü ben evliliğimle ve nişanlılığımla gündeme gelmek istemiyorum. Evliliği de; kız tarafını kandırabilirsek (gülüyor) önümüzdeki devre arası yapmayı düşünüyorum.”

“İŞİM KOLAY DEĞİL”

“BİZLER profesyonel futbolcularız. Bulunduğumuz takımlara her zaman en iyi şekilde hizmet etmek isteriz. Ben Fenerbahçe'ye 27 yaşımda geldim. Eylül'de 28 yaşına gireceğim. Yani önümde en az 7-8 sene bu takıma hizmet edebileceğim bir dönem olduğunu düşünüyorum. Tabii ki insanlar, futbolu bıraktığı takımla özdeşleşir. Fakat bu kolay bir şey değildir. Buradan çok büyük futbolcular geldi geçti. Can ağabeyler olsun, Cemil ağabeyler olsun. Fenerbahçe'de, onlar gibi önemli ve sembol futbolcu olmak isterim.”

Kaynak:
Bu haber toplam 1034 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri