Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fener'de ilk hedef Kim?

28 Ekim 2008 / 10:58
Fenerbahçe'de ara transferde takıma yapılacak takviyeler tartışılırken sürpriz bir gelişme yaşandı
Fenerbahçe'de ara transferde takıma yapılacak takviyeler tartışılırken sürpriz bir gelişme yaşandı ve Lugano ayrılmak istediğini söyleyerek yöneticileri şoke etti. Geçen hafta İstanbul'a gelen menajeri Juan Figer aracılığıyla Fenerbahçe'den ayrılmak istediğini yönetime ileten Uruguaylı futbolcu, "Fenerbahçe'de görevimi yaptığıma inanıyorum, burayı çok sevdim, büyük bir mutlulukla forma giydim ama İtalya'dan çok iyi teklifler aldım. Fenerbahçe'ye para kazandırmak da istiyorum. Bu nedenle ocak ayında izin verin gideyim" dedi.

Bu istek karşısında şaşıran yöneticiler hemen Lugano'yu kulüp binasına çağırdılar. Figer'in de bulunduğu görüşmede başarılı futbolcuya "Biz senden memnunuz. Şu dönemin sıkıntılı geçtiğini kabul ediyoruz ancak hedefimiz geçen seneki Avrupa başarılarını daha da yukarıya taşımak. Bu hedefe giderken sana ihtiyaç var, ayrılmanı istemiyoruz" dediler. Ancak Lugano ısrar edip "Yaşım fazla ilerlemeden Avrupa'da oynamak istiyorum. Beni anlayın" karşılığını verdi. Lugano'yu ısrarla isteyen kulübün Juventus olduğu belirtildi.

Lugano'nun kararlı tutumu üzerine Figer'in daha sonra Fenerbahçeli yöneticilere "Ondan daha iyisini bulabiliriz" dediği ve ilk olarak da Bayern Münih'in Brezilyalı yıldızı Lucio'yu önerdiği bildirildi. Figer'in, Alman kulübünde sıkıntılı günler geçiren Lucio'nun fiyatının düştüğünü ve 7-8 milyon euro'ya Fenerbahçe'ye transferinin mümkün olduğunu kaydetti. Bunun üzerine Lucio, ocak ayı için Fenerbahçe'nin transfer gündemine dahil edildi. Bu arada yönetimin, Lugano'nun kalması için Alex'i de devreye soktuğu ifade edildi.

DENİZ DERİNSU
Kaynak:
Bu haber toplam 912 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri