Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fethiye'den Sonra Adana'da da Rezalet

20 Haziran 2008 / 11:53
Fethiyenin ardından bir skandal da Adanada yaşandı.
Önceki gece Adana Büyükşehir Tiyatro salonunda yaz şenliği adı altında düzenlen gecede yaşları 5 ile 10 arasında değişen kız çocuklarına dansöz kıyafetleri giydirilerek dans ettirildi. Odeon Müzik ve Sahne Sanatları Merkezi tarafından düzenlenen ve saat 24.00’e kadar devam eden program iki bölüm halinde gerçekleşti. Saat 20.00’de başlayan birinci bölümde yaşları 5 ile 10 yaşları arasında değişen çocuklara, yarı çıplak elbiselerle piyano, gitar, bateri, bağlama eşliğinde dans ettirildi.

YARI ÇIPLAK GÖSTERİ
Gecenin ilerleyen saatlerinde başlayan ikinci bölümde ise minik çocuklar, “yarı çıplak elbiselerle” sahneye çıkarıldılar. Uyumaları gereken saatte, Tango, cha cha, salsa, rueda, bale, merengue ve oryantel gibi değişik dans türlerinde gösteriler yaptırıldı. Saat 23.30’da son bulan dans gösterilerinin son bölümünde sunucu tarafından seyirciler de sahneye davet edildi. Dans kepazeliği erkekli-bayanlı, küçüklü-büyüklü, eş değişimli oynanan merengue dansı ile doruk noktasına çıktı.

DAHA ÖNCE DE MUĞLA’DA YAŞANMIŞTI
Benzer bir rezalet de geçtiğimiz günlerde Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşanmış ve büyük tepki almıştı. Adana’da yaşanan olayın ardından olaya tepki gösteren vatandaşlar belediyenin tiyatro salonunda yapılan gösterinin ilk olmadığını daha once de benzer programların yapıldığını söyledi.
Kaynak:
Bu haber toplam 928 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri