Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fetih komutanı ağır yaralandı

30 Temmuz 2008 / 12:38
Lübnan'daki Filistinli mülteci kampında bir bombanın patlaması üzerine Fetih grubundaki komutanlardan Talal Sleim ağır yaralananak hastaneye kaydırıldı
Filistinli Fetih hareketinden bir komutan Lübnan'daki bomba patlamasında ağır yaralandı. Lübnan ve Filistinli güvenlik yetkilileri, patlamanın dün Lübnan'daki en büyük Filistinli mülteci kampında meydana geldiğini bildirdi.

Yetkililerin bildirdiğine göre, Talal Sleim Sidon şehri yakınlarındaki Ein el Hilweh kampına giderken yol kenarına yerleştirilen bir bomba patladı. Pazlamada 43 yaşındaki Sleim ağır yaralandı ve hemen Sidon'da hastaneye götürüldü. Saldırıda Sleim'in korumasının hafif yaralandığı kaydedildi.

Olayın duyulması ardından Fetih üyeleri ve Jund el Şam grubundan Filistinliler arasında silahlı çatışma yaşandı. Jund el Şam'ın El Kaide ile irtibatlı olduğunu ileri sürülüyor.

Bir hafta önce kampta Fetih üyeleri ile Jund el Şam üyeleri arasında yaşanan çatışmada Jund el Şam komutanı Shehadeh Jawhar dahil 3 Filistinli hayatını kaybetmişti.
Bu haber toplam 768 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri