Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fettullah Gülen'den Avcı'ya cevap

07.10.2010 12:24
Fethullah Gülen, Hanefi Avcı'ya "Ben kimseye zarar vermem, veremem ki" sözleriyle cevap verdi ve odasına giren arı hikayesini anlattı.

Fethullah Gülen, Hanefi Avcı'ya "Ben kimseye zarar vermem, veremem ki" sözleriyle cevap verdi ve odasına giren arı hikayesini anlattı.

Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Pennsylvania'da Fethullah Gülen ile görüştü. İzlenimlerini Pennsylvania'dan bakınca... başlıklı köşesinde kaleme aldı.

YİRMİ SEÇİME BEDEL

Gülen'i namaz kıldıracak kadar sağlıklı bulduğunu yazan, Gülerce, referandum sonucuna Hocaefendi'nin nasıl sevindiğini anlattı:

"(...)Sevincini şöyle ifade etmiş: "Bana deseler ki, son iki yüzyılda milletimizin geleceği adına yaptığı iyi bir şey söyleyin; ben bu referandumdaki "evet"i söylerim. Demokratikleşme adına bu referandum yirmi seçime bedeldir..."

ARI HİKAYESİ

Gülen Hanefi Avcı olayı için ne dedi? Yargıya ve emniyete sızma iddialarına karşı neler söyledi? Gülen doğrudan Avcı'ya cevap vermedi ama arı hikayesi ile üstü kapalı cevap verdi. Gülerce, Gülen'in çarpıcı mesajlarını aktardı:

"(...)Hanefi Avcı olayını açmak istemedim. Muhterem Fethullah Gülen'in şahıslarla işinin olmadığını biliyorum. Üstü örtülü, "Yine bir jurnalleme dönemi başlatmak istiyorlar." diye sitem etti. "Ben kimseye zarar vermem, veremem ki." dedi. Hüzünlü bir sesle odasına giren arıyı anlattı.

"Uçamıyordu, felç geçirmiş gibi bir hali vardı. Belki açlıktandır deyip bir kaşık balın içine bıraktım olmadı. Yanına su koydum iyileşmedi. Ne yapsam düzelmiyordu. Aldım, bahçeye bıraktım. Sonra oturdum yarım saat ağladım. Ben kimseye tokat vuramam..."

Yargıya sızma, emniyete sızma konusu, kendisini en çok rahatsız eden konuların başında geliyor. "Bu yalanların mumu yatsıya kadar da yanmaz." diyor. "Asıl sızmayı değişik yerlerde ağını kuranlar yapıyor." diyor.

Uzaklardan bakınca Hanefi Avcı konusu, 1999 haziran fırtınasını hatırlatıyor. O gün bir kasetle düğmeye basanlar, bugün başka aktörleri kullanarak bir kitapla sahne alıyorlar. Dün millete komplo kurmaya kalkanlar başarılı olamadılar. Bugün de başaramayacaklar."

Bu haber toplam 1992 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri