Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fiba Dünya Şampiyonası Torbaları

14.12.2009 07:50
Türkiye'de gerçekleştirilecek 2010 FIBA Dünya Şampiyonası kura çekimi öncesinde torbalar FIBA tarafından açıklandı. Türkiye, kura çekimine 2. torbadan girecek. 12 dev adamın muhtemel rakipleri torbalara şöyle dağıldı.

 

Çırağan Sarayı'nda 15 Aralık Salı günü 11.30'da gerçekleştirilecek kura çekiminde ilk torbada son Olimpiyat şampiyonu ABD, Polonya'da gerçekleşen Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazanan İspanya, Arjantin ve Yunanistan yer aldı.

Şampiyonaya ev sahipliği yapacak A Milli Takım ise ikinci torbada yer aldı. Türkiye'nin dışında ikinci torbada Sırbistan, Slovenya ve Fransa takımları bulunuyor. Kura çekimi öncesinde 6 torbada 4'er takım yer alacak. 2010 FIBA Dünya Şampiyonası, birinci turu 6'şar takımdan oluşan 4 grupta oynanacak.

FIBA tarafından yapılan açıklamada, birinci tur gruplarının rekabet düzeyine göre her kıtadan dengeli dağılımın yapılacağı ifade edildi. Ayrıca 2010 FIBA Dünya Şampiyonası formatı gereği, aynı grupta Avrupa Kıtasından en fazla 3, Amerika Kıtasından ise en fazla 2 takımın bulunacağı da belirtildi.

2010 FIBA Dünya Şampiyonası kura çekimi öncesinde torbalar şu şekilde oluştu:

1. Torba: ABD, Arjantin, İspanya, Yunanistan

2. Torba: Sırbistan, Slovenya, Fransa, Türkiye

3. Torba: Brezilya, Porto Riko, Kanada, Avustralya

4. Torba: Hırvatistan, Rusya, Litvanya, Almanya

5. Torba: Yeni Zelanda, Çin, İran, Angola

6. Torba: Ürdün, Lübnan, Tunus, Fildişi Sahili 

Bu haber toplam 1092 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri