Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünya Kupasında Dua yasağı

21.08.2009 21:41
FIFA, 2010 Dünya Kupası ile yeni bir kuralı uygulamaya koyacak. Bu uygulamaya kar;i olanlar da var/

Güney Afrika'da oynanacak 2010 Dünya Kupası'na katılacak milli takımların futbolcularının maç öncesi ve sonrasında saha içinde dua etmelerinin FIFA tarafından yasaklanmak istendiği iddia edildi.

İspanyol basınında yer alan haberlerde, FIFA Başkanı Joseph Blatter'ın ''Dünya Kupası'nı kazanmak tanrısal değil, takımla ilgili bir mesele'' dediği belirtilerek, Dünya Kupası süresince hangi dine ait olursa olsun takımların dua etmelerinin yasaklanması konusunda çalışmaların başlatıldığı ifade edildi. FIFA'nın sadece dua konusunda değil, futbolcuların formalarının altına dinsel içerikli mesaj veren tişört giymelerine de yasak getireceği belirtiliyor.

Verilen bilgilerde, geçtiğimiz haziran ayında yapılan FIFA Konfederasyon Kupası'nı kazanan Brezilya Milli Takımı'nın çoğu kupa galibiyetinde olduğu gibi saha ortasında toplanıp dua etmesini Danimarka Futbol Federasyonu Başkanı Jim Stjerne'nin eleştirdiği ve konunun bu şekilde gündeme geldiği söyleniyor.

Bu arada FIFA'nın konuyla ilgili çalışmalarına Vatikan'dan ''Hristiyan dininin etik değerlerini futboldan dışlamak bir hata olur'' şeklinde tepki geldiği bildirildi.

Bu haber toplam 1034 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri