Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FIFA'dan Örtü Düşmanlığı

07.04.2010 09:41
Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) İran takımının maçlara başörtüsüyle çıkmasına izin vermedi
FIFA, başörtülü İran takımını yasakladı. Türkiye, Ekvator Ginesi, Trinidad ve Tobago, Şili ve Papua Yeni Gine'nin de katılması beklenen turnuva öncesi FIFA, İran takımının maçlara başörtüsüyle çıkmasına izin vermedi

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), başörtülü İran bayan futbol takımının, Singapur'da 12-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2010 Gençler Olimpiyat Oyunları'na katılmasına yasak getirdi. Tahran'ı ayağa kaldıran karara göre İran'ın yerine turnuvaya Tayland katılacak.

Türkiye, Ekvator Ginesi, Trinidad ve Tobago, Şili ve Papua Yeni Gine'nin de katılması beklenen turnuva öncesi FIFA, İran takımının maçlara başörtüsüyle çıkmasına izin vermedi ve başörtüsünün kurallara aykırı olduğunu ileri sürerek İran'ın turnuvadan men edilmesine karar verdi.

Kararı internet sitesinde duyuran Asya Futbol Konfederasyonu, İran'ın yerine Tayland'ın turnuvaya dahil edildiğini bildirdi. Ayağa kalkan İran Ulusal Olimpiyat Komitesi ise, FIFA ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi'ne çağrıda bulunarak başörtüsüne yönelik yasağın kaldırılmasını istedi.

Bu haber toplam 762 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri