Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşgal askeri mahalleye giremedi

18.09.2010 00:02
Filistinli gençler, işgal askerleri ile Yahudi yerleşimcilerin mahallelerine girmesini engelledi.

Mescidi Aksa’nın güneyindeki Silvan kasabasını askeri kışlaya dönüştüren işgal askerleriyle Filistinli gençler arasında şiddetli çatışmaların meydana geldiği belirtildi.

Mahalli kaynakların ifadelerine göre, kasabadaki Bi’r Eyyub mahallesini kuşatan işgal askerlerinin Filistinlilerin üzerine ateş açmaları ve göz yaşartıcı bomba atmaları üzerine Filistinli gençler işgal askerlerine taşlarla karşılık verdiler.

İşgal askerlerinin himayesinde bölgeye girmek isteyen Yahudi yerleşimcilerin araçlarına da taş atan gençler araçların ilerlemesini engellediler. Yardıma gelen başka gruplar da yetersiz kalınca Yahudi yerleşimciler işgal askerlerinin himayesinde geri çekildiler.

Diğer taraftan işgal ordusunun, Siyonistlerin yaklaşan Gufran Bayramı nedeniyle Mescidi Aksa çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldığı bildirildi.

Dün geceden beri çevrede yoğun bir şekilde bulunan işgal polisi ve işgal askerleri namaz kılmak isteyen Filistinlileri Mescidi Aksa’ya yaklaştırmazken, Cuma namazına gitmelerini engellemek için de sokak başlarına barikatlar kurdukları gözlendi.

FİEM

Bu haber toplam 990 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri