Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Filistin'e destek için boykot

27.05.2009 09:15
'Uluslararası Filistin Konferansı'nın sonuç bildirgesinde, İsrail'e destek veren firmaların mallarını boykot etme kararı alındı.
İstanbul'da düzenlenen ve değişik İslam ülkelerinden konuşmacıların katıldığı 'Uluslararası Filistin Konferansı'nın sonuç bildirgesi yayınlandı. Sonuç bildirgesinde İsrail ve Amerikan mallarına etkin boykot kararı çıktı. 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren “Hepimiz Filistinliyiz” adlı bir kampanya başlatılacağı, İsrail mallarının ve İsrail'e destek veren ülke mallarının etkin bir şekilde boykot edileceği açıklandı. Kampanya çerçevesinde Filistin davasının haklılığı haber, belgesel, gözlem, sinema, bilgi, belge vs. araçlar kullanılarak tüm dünyaya anlatılacak. Ayrıca bildirgede Gazze'de benzeri görülmemiş şekilde cereyan etmiş olan savaşın, gerek Arap ve İslam alemi, gerekse dünyanın öteki bölgelerinde çok güçlü bir etki ve dalgalanma meydana getirdiğii vurgulanarak, “Bu etkiyi olumlu şekilde yönlendirmek, sonuç almak, devamını sağlamak ve yapılan çalışmaları organize etmek açısından bizlere tarihi bir sorumluluk düşmektedir' denildi.
GAZZE İNŞA EDİLMELİ

Ayrıca kongrede alınan diğer üç önemli karar şunlar: “Ani ve olağanüstü durumlar ötesinde de daimi olarak Filistin ile dayanışma amacıyla etkin sivil halk potansiyelini harekete geçirmek. Filistin'e destek ve yeniden Gazze'yi imar etmek için çalışan komisyon ve heyetler arasında işbirliği sağlamak; onları imkanlar, uzmanlar ve finans yönünden desteklemek. Filistin'le ilgili çeşitli alanlarda pratik projeleri yürürlüğe koymak'.
Bu haber toplam 868 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri