Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Filistin için kermese akın ettiler

03 Ocak 2009 / 16:11
Şanlıurfa’da STK’ların önderliğinde İsrail'i lanet mitingindeki kermesde alış veriş izdihamı yaşandı.
Şanlıurfa’da STK’ların önderliğinde Otogar yanındaki meydanda toplanan yaklaşık 10 bin kişi İsrail Bayraklarını yaktı, temsili olarak öldürülmüş çocukların cesetleri tabutlarda taşındı.

Vatandaşlar Filistin’e katkı amacıyla düzenlenen kermesten bir şeyler alabilme yarışına girdiler.

Şanlıurfa’da otogar yanındaki meydanda Sivil Toplum Kuruluşlarının önderliğinde toplanan yaklaşık 10 bin kişi, ellerinde çeşitli pankartlar, Filistin ve Müslüman ülke bayrakları taşıyarak Filistinlileri katledin, Gazze kentini yerle bir eden İsrail’e lanet yağdırdı.

Otogar girişindeki meydana gelişlerinde geniş güvenlik tedbirleri alan polis tarafından kadın erkek didik didik aranan vatandaşlar, ellerinde Filistin bayrakları taşıdı. İsrail bayrağını yakarak İsrail’i protesto eden vatandaşlar, İsrail tarafından Gazze kentinde öldürülen çocukları temsilen bebekler tabutlarda taşınarak ABD ve İsrail’e lanet yağdırıldı. “Kahrolsun İsrail ve işbirlikçisi Amerika”, “Kahrolsun ABD” diye slogan atarak Filistin’e sahip çıkılmasını, İsrail zulmünün sona erdirilmesini isteyen vatandaşlar Cola şişelerini parçalayarak Amerikan ürünlerinin alınmaması önerildi. Amerika ve İsrail protesto edilerek dünyanın bu duruma karşı koyması istendi.

Filistin’e destek maksadıyla düzenlenen Kermes ise, vatandaşların akınına uğradı.

Filistin’e maddi katkıda da bulunmak isteyenler Kermesten bir şeyler alma yarışına girdiler.


Kaynak:
Bu haber toplam 924 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri