Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Filistin tarihinde bir ilk...

15.05.2010 00:04
Terör Devleti İsrail ablukası altında adeta açık hava hapishanesine dönüşen Filistin tarihi günlerinden birini yaşayacak...

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, Filistin'e, gemilerle bugüne kadar yapılmış en büyük yardımı götüreceklerini belirtti.

İHH'dan yapılan açıklamaya göre, Bağcılar Olimpik Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen ''Filistin'e Destek'' programında konuşan Yıldırım, Filistin davasının dünyanın en önemli meselelerinden birisi haline geldiğini vurguladı.

Dünyadaki bütün savaşlarda öldürülen tarafın Müslümanlar olduğunu savunan Yıldırım, birlikte hareket ettikleri takdirde Müslümanların bu zulümden kurtulabileceklerini bildirdi.

İsrail'in tehditlerine aldırış etmeyeceklerini belirten Yıldırım, ambargoyu delmeye kararlı olduklarını kaydetti.

Filistin için tarihin en büyük eylemlerinden birini yapacaklarını ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:

''Filistin'e, gemilerle bugüne kadar yapılmış en büyük yardımı yapacağız. Biz Filistin'i bir bütün olarak görüyoruz. Hiçbir kurum, yapı ve örgüt ayrımı yapmıyoruz. Yardım çalışmaları kapsamında üçüncü gemiyi de almış bulunuyoruz. 4 bin 400 tonluk yeni yük gemimizle Gazze'ye gidecek toplam gemi sayısı 9 oldu. İsrail'in tehditlerine boyun eğmeyeceğiz. İkinci müjde ise Gazze'ye gidecek gemilerden ilki, İrlanda'dan yola çıkıyor. Bizim gemilerimiz de 21 Mayısta İstanbul'dan yola çıkacak. O gün gemilerin binlerce kişi tarafından uğrulanmasını bekliyoruz.''

Bu haber toplam 1122 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri