Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Filistin Konvoyu İzmit’te

10 Ocak 2009 / 17:43
Kocaeli İnanç özgürlüğü Platformu bu haftaki eylemini, “İsrail Parlamentosuyla dostluk grubu dağıtılsın, biz size İsrail’le dost olmanız için oy vermedik” kampanyasıyla birlikte yaptı.
Yürüyüş yolunda imza toplayan ve imza atan Filistin dostlarına birer çiçek hediye eden platform üyeleri, Sabri Yalım İnsan Hakları Parkında gerçekleştirdiği haftalık eylemde bir de basın açıklaması yaptı.

Filistin’le dayanışma için İstanbul atan caddesinde saat 9.00 da yola çıkan araç konvoyu, saat 11.30 da İzmit gişelerinden çıktı. İzmit’ten katılan araçlarla, Suriye Golan tepelerine kadar gidecek.

Araç konvoyu Kocaeli Gönüllü teşekkülleri platformu üyesi STK, sendika ve vakıflar, Kocaeli MAZLUMDER Şubesi tarafından karşılandı. Konvoyla berber İstanbul’dan gelen Vahap Yaman konvoyun amacı ve güzergâhı hakkında açıklama yaptı.

Memursen Kocaeli Şube başkanı ve Gönüllü Teşekküller dönem başkanı Harun Aliş, Ortak Çalışma grubu adına da Marsiad başkanı Bahri Odabaş konvoyla ilgili açıklama yapıp destek verdiklerini söylediler.

Basın açıklaması ise şöyle:

“Biz size eli kanlı terör devleti İsrail ile dostluk grubu kurmanız için oy vermedik. Dostluk grubunda olanlar acaba milletten yetki alarak mı bu gruba katılmışlar, hangisi seçmenine sordu. Halk olarak sizi uyarıyoruz, Siyonist güçlerle, emperyalistlerle, katillerle halka duyurmadan iş birliği yapmaya kalmayın. Yoksa seçim sandığında faturasını çok ağır ödersiniz.

Dost olduğunu İsrailli parlamenterler, Siyonist dostlarınız Gazze’de çoluk çocuğu öldürmeden önce size gelip danıştılar’mı?.O kadar dostluk! içerisinde size sormadan Gazze’de katliamı başlatıp devam ettirdiklerine göre, bunlarla dostluk yada barış olmayacağı açık değil mi.! Onlar sadece birbirlerinin dostudurlar. Ancak müminler gerçek dostturlar. Dostlarımızı da ona göre seçin.Sözde dostluk grubuna üye olan yada ayrılan Sayın milletvekilleri ve üyeler.İstifa etmek yetmez, bu grubu derhal kapatın ve bu eli kanlı katillerle dost olma ayıbı işlediğiniz için seçmenlerinizden özür dileyin.Seçim kampanyalarında karşımıza çıktığınız, bizden oy istemeye kalktığınız zaman, bu eli kanlı katillerle dostluğunuzu yüzünüze çarpacağız, bunu da unutmayın.”


habervaktim

Bu haber toplam 944 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri