Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Filistinliler Kuzey Irak'a yerleşecek

16.07.2009 11:11
Filistin’in Bağdat Konsolosu, lrak’ta mülteci olan 13 bin Filistinli'nin Kuzey Irak bölgesine yerleşmesi konusunda Barzani’nin onay verdiğini söyledi
Filistin’in Bağdat Konsolosu Delil El-Kesus, lrak’ta mülteci olan 13 bin Filistinli'nin Kuzey Irak bölgesine yerleşmesi konusunda Mesud Barzani’nin onay verdiğini söyledi.

Londra’da Arapça yayın yapan El-Hayat gazetesine açıklama yapan Filistin’in Bağdat Konsolosu Delil El-Kesus, “Sayın Barzani, lrak’ın orta ve güney bölgelerindeki Filistinli mültecilerin Kürdistan’a getirilmesine onay verdi. Yakın bir zaman nakledilme işlemi başlayacak” dedi.

Kuzey Irak Bölge Başkanlığı Divan Başkanı Fuat Hüseyin ise, Barzani ile El-Kesus arasında geçtiğimiz hafta yapılan görüşmede, Filistinli mültecilerin Kuzey Irak bölgesine yerleştirilmesi konusunun gündeme gelmediğini belirterek, “Fakat, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Nisan ayında Kürdistan ziyaretinde Barzani ile göşümesinde bu konu gündeme geldi. Abbas’ın Filistinli 13 bin mültecinin Kürdistan’a gerleşmesi talebi Barzani tarafından kabul edilmişti” dedi.
Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri