Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Filistinli çocukların ''özgürlük'' aşkı!

30.07.2010 20:48
Abluka altındaki Gazze'de yaşayan Filistinli çocuklar, uçurtmalarının Gazze semalarında özgürce salınmasını sevinç içerisinde izledi.

Filistinli çocuklar, uçurtmaları özgürlüğe uçurdu.

Abluka altındaki Gazze'de yaşayan Filistinli çocuklar, uçurtmalarının Gazze semalarında özgürce salınmasını sevinç içerisinde izledi.

Birleşmiş Milletler'in (BM) organize ettiği etkinlikte 3 binden fazla Filistinli çocuk aynı anda 6 bin 302 uçurtma uçurarak bu alanda dünya rekoru kırdı. Uçurtmaların tamamı çocuklar tarafından yapıldı.

Etkinliğe katılan Filistinli bir kız, abluka altında da olsa böyle bir etkinliğe katıldığı için mutlu olduğunu söyledi.

Filistinli 7 bin 200 çocuk, geçtiğimiz hafta da abluka nedeniyle kullanılamayan havaalanında aynı anda top sektirerek başka bir dünya rekoru kırmıştı.

Bir haftada iki dünya rekoru kırdıkları için çok mutlu olduklarını söyleyen bir çocuk, "Biz de dünyadaki diğer çocuklar gibiyiz. Mutlu olmak ve öğrenmek istiyoruz. Karşılaştığımız zorluğa rağmen 'imkansız' nedir, bilmiyoruz. Yeni nesil, Filistin bayrağını bu ruhla dalgalandıracaktır." şeklinde konuştu.

BM, Gazze'deki çocuklar için 4 yıldır sosyal, sportif ve kültürel faaliyetler düzenliyor. Bu yıl, işgal nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan ve mülteci kamplarında yaşayan 25 bin çocuk, bu faaliyetlere katılıyor.

CİHAN

Bu haber toplam 1092 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri