Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Filistin'de ölü sayısı 400

01 Ocak 2009 / 13:05
İsrail'in beş gündür Gazze’nin camilerle yerleşim birimlerini bombalaması sonucu şimdiye kadar 400’den fazla kişi öldü
Siyonist İsrail'in beş gündür Gazze’nin camilerle yerleşim birimlerini bombalaması sonucu şimdiye kadar 400’den fazla kişi şehit olurken, 300’ü ağır olmak üzere 2000 kişi de yaralandı.


Siyonist İsrail ordusunun beş gündür Gazze’nin camilerle yerleşim birimlerini bombalaması sonucu şimdiye kadar 400’den fazla kişi şehit olurken, 300’ü ağır olmak üzere 2000 kişi de yaralandı.

Siyonist işgal ordusuna bağlı F16 savaş uçaklarının dün (31 Aralık Çarşamba) ikindiden sonra Han Yunus’un doğusunda bir evi bombalaması sonucu iki kişi daha şehit oldu.

Yine Siyonist işgal uçaklarının dün Gazze’nin değişik bölgelerini bombalamaları sonucu iki doktor şehit olurken, birkaç kişi de yaralandı.

Görgü tanıkları, Rafah’ta el-Ferra ailesine ait evin ikinci defa, Han Yunus’ta Selame ailesine ait evin ve Han Yunus’un doğusuna düşen Abasan kasabasında Kassam komutanlarından birinin evinin de bombalandığını ifade ettiler.

İşgal ordusuna ait savaş uçaklarıyla hücum botları, sivil olmalarına bakmaksızın uluslararası her türlü savaş hukukunu hiçe sayarak Gazze’deki üniversite, okul, kreş, ev ve ticari merkezleri yerle bir etmeye devam ediyor. Hayalet şehre dönüşen Gazze’de hayat felç olurken, Mısır’ın inadı yüzünden yaralılara müdahale edilemiyor, yardım olarak gönderilen tıbbı malzemeler de bölgeye ulaştırılamıyor.

(Filistin Haber)
Bu haber toplam 1188 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri