Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Filistin'e bir mektup yaz'

14 Ocak 2009 / 17:27
İsrail'in Filistin'de başlattığı katliama tepkiler her geçen gün artıyor. Sivil toplum kuruluşları bölgeye yardım ulaştırmaya çalışırken; vatandaşlar ise tepkilerini sanal aleme taşıdı.
'www.filistinemektup.com' adlı internet sitesi de "Varlığını göster, Filistin'e bir mektup yaz!" başlığıyla bir kampanya başlattı. Yazılacak mektuplar kitaplaştırılacak.

"Bir selam... Bir dua... Bir mektup..." sloganı ile yola çıktıklarını dile getiren 'Filistinemektup.com'un editörü Muhammed Keleş, amaçlarının çok çabuk gündem değiştiren Türkiye'de Filistin merkezli Siyonist zulmünün Müslümanların gündeminde sıcak kalmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Filistin'e yönelik yapılacak olan her türlü faaliyete kamuoyu oluşturarak zemin hazırlamak istediklerini anlatan Keleş, "Özellikle çocukların ve genç neslin Filistin üzerine kalem tutmasını, yüreğinde taşıdığı saf ve bir o kadar da güzel hislerini 'Paylaş ki kardeş olasın' düsturuyla Filistin'de ki kardeşlerine duyurmak, yalnız olmadıkları hissini 'söz uçar yazı kalır' düşüncesi ile aracılık yaparak muhataplarına ulaştırmaktır." dedi.

Zaman zaman 'Niçin sadece Filistin?' eleştirilerine maruz kaldıklarına dikkat çeken Keleş, Gazze'nin ve İsrail işgal güçlerinin bulunduğu toprakların tamamının 'Etrafını mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa' ifadesiyle ehemmiyet kazandığını belirterek Filistin ifadesinin simgesel bir manayı içerdiğini kaydetti.

"Elbet Irak da, Lübnan da bizim, Kerkuk de bizim, Çeçenistan, Afganistan da" diyen Keleş, tüm dinlerin kutsallığı hususunda neredeyse ittifakla, şiddetle sahiplenmeye çalıştığı ve üzerine üşüştüğü bir dönem de Filistin'in kendileri için daha ehemmiyetli olduğunu vurguladı.

Şuana kadar bine yakın mektup ulaştığını dile getiren Keleş, kampanyanın bir haftadır devam ettiğini açıkladı. Bu çalışmayı yaparken aynı zamanda hayra öncülük ettiklerini anlatan Keleş, "Zira telefon e-posta yoluyla, 'Filistin ve Gazze için ne yapabilirim?' diye yardım etmek isteyen kardeşlerimizi güvenilir adreslere yönlendirerek böyle bir hayırlı hizmete de vesile oluyoruz. Kampanyaya Türkiye'mizin her bir ilinden ve özellikle yurt dışından yoğun bir katılımın olması bizleri, milletimizin hassasiyetini bir kere daha müşahede etmemize ve İslam kardeşliğinin önemine dikkat çekmemize sevk etti." diye konuştu.

Her biri birbirinden değerli mektupların oluşturulacak bir yayın kurulunun süzgecinden geçtikten sonra kitaplaştırılacağını ifade eden Keleş, şunları söyledi: "Ekibimizin yoğun gayreti ile yürütülen kampanya yoluyla elimize ulaştırılan mektuplar değerlendirilerek Arapça ve İngilizceye çevrilmek suretiyle kitaplaştırılmış halde Filistin'deki kardeşlerimize ulaştırılması sağlanacak."cıhan
Bu haber toplam 1124 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri