Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fırat"Eli Gözü Oynaşta"

11 Temmuz 2008 / 12:48
Fırat, adı yeni siyasi oluşumlar içinde geçen ve parti kurmaya kararlı gözüken Şener için ilginç yaklaşımlarda bulundu.
Ülke TV'de yayınlanan Bıçak Sırtı Programında Ersoy Dede'nin sorularını yanıtlayan Dengir Mir Mehmet Fırat şunları söyledi:


ERSOY DEDE: Abdullatif Şener'in son çıkışları konusunda ne düşünüyorsunuz?

DENGİ MİR MEHMET FIRAT: Halen bizim MKYK üyemizdir. Partimizin en yetkili organındaki 50 kişiden bir kişi.. Şimdi siz burada bu görevi devam ettirirken, Bu partinin MKYK toplantılarına iştirak ederek, fikrinizi ifade ederken, bir yandan da yeni bir partinin organizasyonu içinde olduğunuzu açıklamanız ne kadar etiktir, ne kadar ahlakidir, ben bunun taktirini bu halka bırakıyorum. Bu halk bunun taktirini verir.

ERSOY DEDE: Halk taktir eder diyorsunuz..

D.F : Bu nevi hareketler içinde olanlara halk gereken dersi verdi geçmişte.. 22 Temmuz'da verdi.. Büyük umutlarla, büyük pohpohlarla bir yerlere geldiğini zanneden ve bu milletten oy alacağını zannedenler, silindi, sandığın dibine gömüldü gitti..

KİMSEYİ ZORLA TUTMUYORUZ..

E.D : Kim ? Yine sizin eski arkadaşlarınızdan birini mi kastediyorsunuz? Bir siyasi partinin başkanı da, sizin eski arkadaşınız Erkan Mumcu..

D.F : Tamam doğrudur. Ben isim anmak, isim vermek istemiyorum.. Şunu herkesin iyice kafasına sokması lazım, Ak Parti misyonu, Ak parti harekatı, mecrasında devam eder. Bunu parçalayabilmek, hiç kimsenin gücü dahilinde değildir. Bunun lideri de, Recep Tayyip Erdoğan'dır.. İster kabul edersiniz, ister kabul etmezsiniz. Bunun dışında arayacağınız her şey, Ak parti'nin dışında olan bir harekettir. Ve Ak parti'den zerre dahi koparma imkanına sahip değildir. Bunu hep birlikte, bir süre sonra zaten göreceğiz. Ancak bizim için her vatandaşımızın, medeni hakkını kullanacak her vatandaşımızın, bir siyasi parti kurmak, bir siyasi partide görev almak hakkının olduğu kanısındayız.

E.D : Kimseyi zorla tutmuyorsunuz..

D.F : Kimseyi zorla tutmuyoruz. Ancak bu partinin içerisinde olup, başka bir hareketi de organize ettiğini düşünen bir açıkgöz eğer varsa, Anadolu'da buna baŞka bir laf söylerler..

ELİ İŞTE GÖZÜ OYNAŞTA..

E.D : Ne derler Anadolu'da?

D.F : Eli işte gözü oynaşta derler.. Veyahut Bölükbaşı'nın meşhur lafıyla, "nikahı bizde kendi başka yerde olmaz"... Bunu bir kere açığa kavuşturmak lazım. Bu iradeyi biz gösterecği kanısındayız...

**
D.F : Herşeyin ötesinde, saldırının Amerika'ya karşı değil, Türk Polisi'ne yapılmış bir saldırı gibi algıladım.. Çünkü terör örgütlerinin, özellikle El-Kaide gibi bir terör örgütünün, çok daha ağır silahlar kullandıklarını biliyoruz.. Ve patlayıcılar kullandıkları biliniyor.. Ama sadece bir av tüfeğiyle ve doğrudan doğruya, konsolosluğa girme imkanı olmayan bir noktadan, sadece polislerimize yönelik olan bir saldırıya aslında dikkat etmek lazım. Bence bu saldırı doğrudan doğruya, Türk Polisi'ne karşı yapılmış olan bir saldırıdır.. Bunun altında yatan gerçek nedenler nelerdir, saldıryı düzenleyen örgüt hangisidir? Çünkü terör örgütlerinin temel prensiplerinden bir tanesi, bir ideolojinin, bir idealin arkasında değil, özellikle son zamanlarda taşeronluk yapma görevleri de verildiği için, o yönün iyi incelenmesi ve ondan sonra bir değerlendirme yapılması

E.D: Terör örgütünün kendi ideolojisi üzerinden yola çıkarsak hata mı yaparız yani ?

D.F : Bazen hata yaparız.. Yani o bakımdan asıl gayesi nedir ya da kimin adına hareket ediliyor, o konunun incelenmesi lazım.. Tabi bu konunun uzmanları var.. Bu konuda Türk Polisinde hakikaten iyi yetişmiş uzmanlar var.. Ben tahmin ediyorum ki kısa bir süre içinde temel gayeyi ortaya çıkaracaklardır.

E.D : Hedefin ABD değil de Türk polisi olduğu düşüncesi içinde bulunduğumuz ortamla ilgili bir kanı mı?

D.F : O da olabilir tabi. Temelde verilmek istenen mesaj belki de doğrudan doğruya polisin içerisinde olduğu ve takip etmekte olduğu olay olabilir..

E.D : Ergenekon soruşturması gibi mi?Kaynak:
Bu haber toplam 834 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri