Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

fiyatlar giderek düşüyor

19 Mayıs 2008 / 20:54
Yürütülen kampanyalarla fiyatların giderek düştüğünü Vodafone Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Köksaldı da doğruladı.
Ardı ardına yürütülen kampanyalarla fiyatların giderek düştüğünü Vodafone Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Köksaldı da doğruladı.

Mobildeki rekabetin hiçbir sektörde olmadığının altını çizen Köksaldı, "Resmen birbirimizi yiyoruz. Fiyatlar giderek düşüyor. Ama bu düşüş nereye kadar gider belli değil" diye konuştu. Yeni teknolojilerin de bu rekabeti kızıştırdığını ifade eden Köksaldı, operatörlerin yatırımlarını dikkatli yapması gerektiğini vurguladı.

YATIRIM HEPİMİZİN CEBİNDEN ÇIKACAK

Numara Taşınabilirliği uygulamasının hayata geçmesinin ardından lisanslarının verileceği duyurulan 3G (3. Nesil) teknolojisi ile görüşlerini de dile getiren Vodafone Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Köksaldı, 3G'nin yeni bir teknoloji olmadığını savundu. Vodafone olarak dünyada 3G'yi ilk uygulayan operatör olduğunu ve 22 ülkede hizmet verdiklerine dikkat çeken Köksaldı, şöyle konuştu: "Uzun yıllardır faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde 3G teknolojisini kullanıyoruz.

Ancak artık 3G yeni bir teknoloji değil. Ve geleceğin de teknolojisi değil. Bu bağlamda Türkiye'nin yeni nesil mobil iletişim altyapısını seçerken iyi karar vermemiz gerekiyor. İhtiyaca en uygun seçimi yapmamız gerekiyor. Bu yatırımlara harcanan paralar hepimizin cebinden çıkacak. Operatörün sahipliği istediği kadar uluslararası olsun, sonuçta yatırım maliyeti bizim cebimizden çıkacak."

Vodafone'un diğer ülkelerde yeni teknolojilere geçişlerinin daha yumuşak olduğunu ancak Türkiye'de "atlama" mantığıyla işlediğini belirten Köksaldı, 3G teknolojisini takiben 4G için çalışmalarının başlayacağını ancak bir iki yıllığına bir teknolojiye yatırım yapmanın soru işaretleri doğuracağını savundu. Köksaldı, bu nedenle, altyapı tartışmalarının şeffaf ortamlarda daha iyi yapılması gerektiğini belirtti.
Kaynak:
Bu haber toplam 950 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri