Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Flaş! CHP Ve AKP Birbirine Girdi

04 Kasım 2008 / 12:12
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu RTÜK'ün bütçesini görüşürken yaşanan gerginlik kavgaya döndü.
TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda RTÜK Başkanı Zahid Akman gerginliği iktidar ve muhalefet partilerine mensup komisyon üyelerinin yumruklarının konuştuğu bir arenaya dönüştü. Görüşmelere bu gerginlik sonucu ara verildi.

TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda RTÜK Başkanı Zahid Akman gerginliği iktidar ve muhalefet partilerine mensup komisyon üyelerinin yumruklarının konuştuğu bir arenaya dönüştü. Görüşmelere bu gerginlik sonucu ara verildi.

TBMM Plan Bütçe Komisyonunda bütçe görüşmeleri sürerken, RTÜK Başkanı Zahit Akman'ın RTÜK bütçesinin sunumunu yapmak üzere söz almasına CHP'liler karşı çıkınca başlayan gerginlik önce sözlü tartışmaya ardından yumruklu kavgaya dönüştü. CHP'lilerin sözlü sataşmalarına sinirlenen AKP Bursa Milletvekili Altan Karapaşaoğlu, oturduğu yerden fırlayarak CHP'li Gürol Ergin'in üzerine yürüdüğü görüldü. Bunun üzerine AKPliler önce Zahid Akman'ı ardından Altan Karapaşaoğlu'nu toplantı salonundan çıkararak ayrı odalara götürdüler.

Akman RTÜK bütçesinin sunumunu yapmak üzere söz aldığı sırada, CHP'li Gürol Ergin ayağa kalkarak, "Deniz Feneri ile ilgili yargılanan birisinin parlamentoda konuşmasını etik bulmuyoruz. Hükümeti sorumluluğa çağırıyoruz. Komisyonu terk ediyoruz" sözleri üzerine, komisyondaki tüm muhalefet partileri ayağa kalkarak komisyonu terk etmek üzereyken, Komisyon Başkan Açba tarafından uyarıldılar. Ancak, AKP'li ve muhalefet partili üyeler arasında karşılıklı sözlü atışmalar yaşandı. Bu arada küfürler ve hakaretler havada uçuşurken, AKP Bursa Milletvekili Altan Karapaşaoğlu, oturduğu yerden kalkarak CHP'li Gürol Ergin'in üzerine yürüdü. Çıkan arbedede muhalefet ve iktidar partisi milletvekilleri de birbirlerine karşılıklı küfür ve hakarette bulundular. Bu tartışmalar devam ederken, bazı AKPli milletvekilleri Zahid Akman'ı apar topar salondan çıkararak bir odaya geçirdiler ve kapının önünde beklemeye başladılar. Öte yandan, Gürol Ergine saldıran Altan Karapaşaoğlu'na da bazı CHP'liler müdahale etti. Karapaşaoğlu'nu da AKP'li milletvekili arkadaşları kollarından tutarak, başka bir odaya götürdüler.
Komisyon toplantısına bu gerginlik sonucu ara verildi

Ayrıntılar birazdan....
Kaynak:
Bu haber toplam 756 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri