Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fransa'nın sarhoş bakanı ünlü oldu

19 Temmuz 2008 / 18:10
Adalet Bakanı'nın bu görüntüleri Fransa'da gündeme oturdu...
Fransa'da Cumhurbaşkanı'nın gözdesi Fasasıllı Adalet Bakanı Rachida Dati hakkında çıkan tartışmalar bitmiyor. Önce modaya düşkünlüğü ve kabinenin diğer kadın bakanlarıyla kavgalı olmasıyla gündeme gelen 42 yaşındaki Dati'nin, şimdi de resmi bir davetteki sarhoş görüntüleri basına yansıdı.

Bu iddiaya kanıt olarak da AB Dönem Başkanlığı'nın 1 Temmuz'da Fransa'ya devri için Başkanlık Sarayı'ndaki kutlamalarda çekilen gizli görüntüler gösterildi. Görüntülerde Dati'nin ayakta durmakta zorlandığı görülürken, Spor Bakanı Bernard Laporte'la olan “samimiyeti” dikkat çekiyor.


AH O YÜKSEK TOPUKLAR...

Adalet Bakanlığı “Sayın Bakan kesinlikle alkol tüketmiyor” şeklinde açıklama yaptı ve Dati'nin zar zor yürümesinin nedeninin “yüksek topuklar” olduğunuiddia etti. Bakanlık, “Kadınlar bu durumu anlayabilir” açıklaması yaptı. Spor Bakanı'yla görüntülerdeki “yakınlaşma” ise “sadece çok yakın arkadaş” oldukları söylenerek yine bakanlık tarafından yalanlandı.

Faslı bir duvar ustasının kızı olan Dati'nin içki içmesi, Fransa'daki Müslümanların da tepkisini çekti. Görüntüler “Müslüman bir kadın nasıl sarhoş olur?” sorusunu gündeme getirerek Fransa'da özellikle Müslümanlar arasında yoğun bir tartışma başlattı.
Bakan Rachida Dati sarhoş olduğu iddialarını yalanladı, “Topuklu ayakkabı giydiğim için sendeledim” dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1140 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri