Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fuhuş operasyonu: 12 kişi yakalandı

13 Ekim 2008 / 12:01
Muğla'nın Bodrum İlçesindeki 15 Noktada Eşzamanlı Düzenlenen Fuhuş Operasyonunda, Dördü Yabancı Uyruklu, 12 Kişi Yakalandı. Yabancı Kadınların, Kendi İstekleriyle Fuhuş Yaptığı Belirtildi.
Muğla'nın Bodrum ilçesindeki 15 noktada eşzamanlı düzenlenen fuhuş operasyonunda, dördü yabancı uyruklu, 12 kişi yakalandı. Yabancı kadınların, kendi istekleriyle fuhuş yaptığı belirtildi.

Muğla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce, Bodrum'da elebışılığını S.D.'nin (47) yaptığı çetenin, yabancı uyruklu kadınları hileyle getirerek para karşılığı erkeklere pazarladığının tespit edilmesi üzerine 'Dalyan (K)' adlı operasyon başlatıldı. Sürdürülen projeli çalışmalarda, örgütün yabancı uyruklu kadınları özel olarak kiraladığı, apart ve evlere kapatarak para karşılığı fuhuş yaptırdığı belirlendi. Bunun üzerine 15 yere eşzamanlı baskınları düzenlendi. Operasyonda S.D. (47), K.M. (33), S.Z. (28), H.K.S. (32), A.D. (40), O.Ö. (40), M.D. (32), H.O.M. (39), A.M. (31) ve M.O. (27), Z.S. (30) ve Y.T. (32) yakalanarak gözaltında alındı. Ayrıca fuhuş amaçlı insan ticareti yapan çetenin üyesi Z.R. ve M.S.A isimli iki şüphelinin, başka bir suçtan dolayı cezaevinde tutuklu bulundukları öğrenildi. Operasyonda ayrıca 1 adet ruhsatsız tabanca, 4 adet plaka esrar, 20 gram esrar maddesi, fuhuştan kazanıldığı tespit edilen bin 610 YTL, 100 avro ve 30 pound para, yabancı uyruklu kadınların muhafaza edildiği eve ait kira kontratı, banka ve havale dekontları, 4 adet Western Union makbuzu, uçak bileti, otel ve taksi duraklarına ait kartvizitler, 2 adet üzerinde "50 dolar" ve "100 dolar" şeklinde yazıların bulunduğu not kağıdı ve hesap hareketlerini gösteren 3 adet ajanda ele geçirildi. Zanlılar örgütlü olarak fuhuş amaçlı insan ticareti yapmak, fuhuş amacıyla ülkeye insan sokmak, insan ticareti yapmak, fuhşa aracılık ve yer temin etmek suçlarından Bodrum Adliyesine sevk edildi. (CİHAN)
Bu haber toplam 1880 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri