Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Füze kalkanı' protesto edildi

27.11.2010 14:08
SP'liler, AK Partinin Bursa İl Başkanlığı önünde maket füze ile 'Füze Kalkanı' projesine 'hayır' dediler. "

Saadet Partisi Bursa Osmangazi İlçe Başkanlığı, 'Füze Kalkanı' projesini protesto etti. AK Partinin Bursa İl Başkanlığı önünde maket füze ile 'Füze Kalkanı' projesine 'hayır' diyen SP'liler, "ABD'ye karakol, İsrail'e kalkan olmayacağız. Füze kalkanına hayır." şeklinde sloganlar attı.

Basın açıklamasından önce komando elbisesi giyinmiş SP'li tiyatro oyuncusu Hasan Kandıra, AK Parti il binası önüne getirdiği maket 'füze' ile kısa bir tiyatro gösterisi sundu. NATO emri ile İran'ı vuracak şekilde füzesini konuşlandıran Kandıra, bir süre sonra "Çok utanıyorum, zalimin zulmüne alet olmaktan çok utanıyorum. Ama ne yapayım elimden ne gelir. Yoksa siz utanmıyor musunuz? NATO'nun müttefikleri, Büyük Ortadoğu Projesinin yandaşları?" diyerek ağladı. Ardından çocuğuna nasihat olarak, "Oğlum, benden sonra ne şehittir ne gazi, NATO yolunda oldu babam niyazi dersin." şeklinde konuştu.

Tiyatro gösterisinin ardından basın açıklaması yapan Saadet Partisi Bursa Osmangazi İlçe Başkanı Gökhan Gerçeker, "ABD'ye karakol, İsrail'e kalkan olmayacağız. Füze kalkanına hayır." ifadesini kullandı. Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail'in İran'ı vurmak için uzun zamandan beri plan yaptıklarını anlatan Gerçeker, "İran'ı doğrudan vurmaktan çekindiklerinden ve bu hain planı gerçekleştirmek içinde saldırgan ve ülkeleri işgal için kullanılan NATO'yu devreye sokmuşlardır." şeklinde konuştu.

NATO'nun 19-20 Kasım tarihlerinde Lizbon'da yapılan toplantısında Türkiye'ye 'füze kalkanı sistemi'nin yerleştirilmesine karar verildiğini hatırlatan Gerçeker, şöyle konuştu: "Cumhurbaşkanımız ve AK Parti hükumeti de milletten aldıkları yetkiyi kötüye kullanarak nükleer silahları kapsayabilecek bu füze sistemine evet demişlerdir."

Buradaki amacı savunma değil, Büyük İsrail Projesinin tamamlanması olduğunu ileri süren Gerçeker, "AK Parti iktidarını ve Bursa AK Parti yöneticilerinin tümünü uyarıyoruz ve kendilerini ilk başlangıç noktaları olan 'Ortak akıla davet ediyoruz. İkinci bir Irak katliamı istemiyoruz. Bu kirli oyuna Türkiye alet olmamalıdır. Türkiye kuyruk değil, baş olmalıdır. ABD'ye karakol, İsrail'e kalkan olmayacağız. Füze kalkanına hayır." diye konuştu.

CİHAN

Bu haber toplam 1002 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri