Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Füze kalkanında yumuşama

16 Kasım 2008 / 11:46
ABD'nin Kurmayı Planladığı Füze Kalkanına Sert Muhalefette Bulunan ve Karşı Önlemler Almaya Hazırlanan Rusya, Bu Konuyu Obama Yönetimiyle Görüşerek Çözme Umudunda Olduğunu Açıkladı.
ABD'nin kurmayı planladığı füze kalkanına sert muhalefette bulunan ve karşı önlemler almaya hazırlanan Rusya, bu konuyu ABD'nin seçilmiş başkanı Barack Obama yönetimiyle görüşerek çözme umudunda olduğunu açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, Rusya'nın muhalefetinde yumuşama işareti olarak yorumlanan bir açıklama yaparak, var olan füze savunma planlarını Washington yönetimi ile görüşmeye hazır olduklarını belirtti ve ''ABD ilk adımı atıncaya kadar biz bir adım atmayacağız'' dedi.

Medvedev, ''küresel bir (ortak füze savunma) sistemi kurarak veya en azından var olan programdan kaynaklanan sorunların Rusya Federasyonu için de uygun olacak bir çözüme ulaştırılması suretiyle bu sorunu halletme şansımız olduğunu düşünüyorum'' diye konuştu.

Rusya Devlet Başkanı, ABD'nin seçilmiş başkanı Barack Obama yönetiminin, füze kalkanı projesini düşünüp taşınmadan onaylamayacağı yönünde sinyal verdiğini sözlerine ekledi.
sondakika
Bu haber toplam 980 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri