Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Füzeci Hami'den Olgun Mesajlar

25 Temmuz 2008 / 05:45
Trabzonspor'un size ihtiyacı var ama sizin de Trabzonspor'dan kazanacağınız çok şeyler var.
Hakan Değirmenci


Efsane golcüden yenilere mesaj: "Trabzonspor'un size ihtiyacı var ama sizin de Trabzonspor'dan kazanacağınız çok şeyler var. Bu kulübün değerini bilin."
Trabzonspor'un eski takım kaptanı, unutulmaz yıldız, milli golcü Hami Mandıralı oyuncu seçimi için geldiği Trabzon'da bordo mavili takımın yeni transferlerini ve şansını değerlendirdi. Hami, Özkan Sümer'in başkanlığa gelmesinin ardından takımdan koparılarak ayrıldığı Mehmet Ali Yılmaz Tessileri'ne 8 yıl aradan sonra gelirken sorularımızı içtenlikle yanıtladı.


Şu anda milli takımda antrenörlük yapan Hami, Trabzonspor'un Türk futbolunda her zaman ayrı bir öneme sahip olduğunu belirtti ve "Yeni transferler bu kulübe büyük değer katacak. Onlar da Trabzonspor markası altında değerlenecekler. Ve yollarına hedeflerini büyüterek devam edecekler. Trabzonspor'da camianın en çok özlediği şey şampiyonluk. İnşallah bu yeni kadro şampiyonluğa ulaşır. Camiamız da özlediği sevinçlere kavuşur" dedi. Hami, kadroda Trabzonlu oyuncuların git gide azalması yönündeki sorumuza, "Trabzonlu veya dışarıdan olması önemli değil. Trabzonsporlu olsunlar. Trabzonspor'un kıymetini bilsinler. O yüce formanın hakkını versinler. Olay budur. Yoksa Trabzonlu olup dışarıda top oynayan onlarca kardeşimiz var. Trabzon futbolu her zaman en iyi şekilde temsil edilir. Burada camianın önceliği ve özlemi, takımı üst seviyelere, şampiyonluğa ve Avrupa'ya taşıyacak bir kadro görmektir" karşılığını verdi.


Hami, kendisini en fazla heyecanlandıran ve sevindiren transferi sormamız üzerine ise "Hepsi genç, yetenekli ve değerli isimler. Çoğu milli takımlardan geldi. Ayrım yapmıyorum. Birlik olsunlar. İnşallah hepsi birden başarılı olur ve hem arkadaşlık hem de rekabet ortamı kurulur" ifadelerini kullandı. Hami Mandıralı kendisinden sonra Trabzonspor'a gelen bütün 10 numaraların tartışıldığı yönündeki hatırlatmamız üzerine de "Dünyada böyle. 10 numaralı formaları hep özel oyuncular giyiyor. Herkese de vermiyorlar. Bu yüzden taşıması zordur. 10 numara giymenin sorumlulukları vardır. Kulüpler için 10 numaralı oyucnu bulmak güç ama, oyuncu için de o formayı sırtlamak zordur. Yönetim bütün büyük kulüplerin almak istediği gözde oyuncuları almayı başardı. Çok başarılı oldular. Ama futbol sahada oynanıyor. Önemli olan onların performanslarıdır" yorumunu yaptı.

www.haberyesil.com
Bu haber toplam 3882 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri