Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

G.Afrika'dan İsrail'e Boykot

05 Şubat 2009 / 12:26
Gazze Şeridi'nde katliam yapan İsrail'e bir boykot da Güney Afrikalı işçilerden geldi
Gazze Şeridi'nde katliam yapan İsrail'e bir boykot da Güney Afrikalı işçilerden geldi. Güney Afrika Ulaştırma ve Taşımacılık Sendikası, İsrail'den gelen malları boşaltmayacaklarını bildirdi. Sendika Başkanı Howard, “Kahraman Filistin halkının mücadelesinde birlikte olduğumuzu göstermek için, İsrail'i boykot ediyoruz” dedi.

İŞÇİLERDEN ONURLU DAVRANIŞ
İsrail'in Filistin'in Gazze Şeridi'nde yaptığı katliama tepki gösteren Güney Afrikalı işçiler, İsrail'den gelen malları boşaltmama kararı aldı. Filistinlilerle dayanışmalarını göstermek için böyle bir karar aldıklarını bildiren Güney Afrika Ulaştırma ve Taşımacılık İşçileri Sendikası Başkanı Randall Howard, “Sendika olarak Filistin halkının bağımsızlık için verdiği tarihi ve kahraman mücadelesini destekliyoruz. İsrail'den gelen tüm malları boykot ediyoruz” dedi.

HAHAM SANKİ İSRAİLLİ
Güney Afrika'daki sendikanın aldığı bu karara en çok bu ülkede bulunan Yahudi hahamlar tepki gösterdi. Güney Afrika Yahudileri Baş Hahamı Warren Goldstein, sendika tarafından alınan kararın “çirkin ve ahlaksız' olduğunu öne sürerken, ‘Yahudi devletine' yapılan bu uygulamanın adaletsiz olduğunu ileri sürdü. Haham Goldstein, İsrail'i destekleyeceklerini de tekrarladı.

SENDİKA KARARLI: İSTER SİLAH İSTER SEBZE, İSRAİL MALLARI BOYKOT EDİLECEK
Güney Afrikalı işçilerin aldığı bu karara tepki gösteren İsrail ise, taşıdıkları malların bir kısmının Filistin malları olduğunu iddia ederek, işçileri boykottan vazgeçirmeye çalıştı. İsrail Dışişleri Bakanlığı, Güney Afrika hükümetinin olaya müdahale etmesini isterken, sendika bu boykotundan vazgeçmeyeceğini bildirdi. Sendik Başkanı Howard, ‘İsrail'den gelen ister silah olsun ister sebze, malları boşaltmayacağız” dedi.
Güney Afrikalı gemi işçileri geçtiğimiz yıl da Zimbabve'ye silah götüren bir gemiyi boşaltmayı reddetmişti.

habervaktim
Bu haber toplam 998 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri