Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

G.DOĞU'DA Petrol-Gaz Aranacak

28 Temmuz 2008 / 12:37
Güneydoğu Anadolu bölgesinde petrol, doğalgaz arama seferberliği başlıyor.
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığınca (TPAO) programa alınarak ihale süreci başlatılan petrol, doğalgaz arama çalışmaları kapsamında, Güneydoğu Anadolu bölgesinde toplam 340 kilometrekarelik bir alanda sismik veri toplama çalışmaları yaptıracak.

TPAO Genel Müdürlüğünce konuya ilişkin yapılan açıklamada, petrol ve doğalgaz arama faaliyetleri kapsamında 140 kilometre alanda iki boyutlu (2B) ve 200 kilometrekare alanda da üç boyutlu (3B) sismik veri toplama hizmeti yaptırılacak.

-İHALE 8 AĞUSTOS'TA-

Sismik veri çalışmaları sonrasında elde edilecek veriler TPAO Genel Müdürlüğünün ilgili birimce değerlendirilerek arama faaliyetlerine yönelik hazırlıklara başlanacak.

Konsorsiyum oluşturularak verilecek tekliflerin dikkate alınmayacağı ihale, 8 Ağustos 2008 tarihinde TPAO Genel Müdürlüğünde yapılacak.

TPAO Genel Müdürlüğü Jeofizik Operasyonlar Müdürlüğü denetiminde gerçekleştirilecek kara alanlarındaki sismik veri çalışmaları, hazırlanan şartname gereği en geç bir yıl içinde tamamlanacak.

Sismik veri çalışmaları sonrasında elde edilecek verilerin değerlendirilmesi ve üretim öncesi yapılacak tüm hazırlık ve çalışmalar, TPAO Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak.

Kaynak:
Bu haber toplam 854 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri